Euroopa takistussõitjad taas võidukad Riders Masters Cup’il

Võidukad Euroopa takistussõitjad. Foto: Longines Masters/EEM

Võrdlemisi uus tulija takistussõidumaailmas, nimega Riders Masters Cup, mida viiakse läbi Longines Masters võistlussarja raames, annab kahel eelnimetatud sarja etapil võimaluse minna omavahel vastamisi Ameerika ja Euroopa takistussõitjatest moodustatud võistkondadel. New Yorgi etapil osutusid vaid ühepunktise vahega parimaks eurooplased.

Saamaks selgemat pilti, kuidas antud võistlusklass toimib, anname meie lugejatele ülevaate mõningatest olulisematest punktidest: Riders Masters Cup’il lähevad vastamisi viieliikmeline Ameerika Ühendriikide ja viieliikmeline Euroopa takistussõitjatest koosnevad tiimid, keda tavapäraselt näeb stardis individuaalselt. Mõlema võistkonna lõpliku koosseisu otsustavad Chef d’Equipe’id. Parkuur, milles mõõtu võetakse, on kahevooruline: esimene voor on puhtusele ja kiirusele kõrgusel 145-150 cm ning teine voor Tabel C põhimõttel kõrgusel 145 cm. Riders Masters Cup leiab aset sisehooajal kolmest etapist koosneva Longines Masters sarja kahel etapil: Prantsusmaal Pariisis ja Ameerika Ühendriikides New Yorgis. Viieliikmelistest meeskondadest moodustatakse üksteise vastu minevad paarid (üks Euroopa ja üks Ameerika esindaja), kellest parima tulemuse teinud sportlane toob enda meeskonnale punkti. Esimeses voorus on võimalik igal ratsanikul teenida oma meeskonnale võiduga üks punkt, teises voorus aga juba kaks punkti. Tiim, kellel on kahe vooru kokkuvõttes suurim punktisumma, võidab.

Sel nädalavahetusel leidis New Yorgis aset Riders Masters Cup alles teist korda. Esimene säärane võistlusklass toimus detsembris Pariisis, kus Euroopa esindajatel õnnestus võit „koju“ jätta. Seda enam soovis ameeriklaste Chef d’Equipe Robert Ridland panna kokku meeskonna, mis osutuks parimaks nende koduetapil. Nii viimases kahes MK-finaalis säranud Mclain Ward ja Elizabeth Madden, kui ka Laura Kraut, Georgina Bloomberg ja U25 esindajana Adrienne Sternlicht osutusid Ridlandi lõplikuks valikuks. Philippe Guerdat, kes oli Euroopa tiimi Chef d’Equipe, valis samuti meeskonda esindama väga tugevad sportlased: maailma edetabeli neljas Kevin Staut, maailma edetabeli teine Harrie Smolders, Gregory Wathelet, valitsev Euroopa meister ja maailma edetabeli kolmas Peder Fredricson ja U25 esindaja Olivier Philippaerts.

Euroopa ja Ameerika Ühendriikide võistkonnad. Foto: Longines Masters/EEM

Alustuseks läksid esimeses voorus vastamisi Kevin Staut (Ayade de Septon et HDC) ja Mclain Ward (HH Gigi’s Girl), kellest parimaks osutus prantslane, teenides oma tiimile punkti. Teises duellis, kus võtsid mõõtu Georgina Bloomberg (Manodie II H) ja Harrie Smolders (Cas 2), kus mõlemal õnnestus teha puhas sõit, kuid „lendav hollandlane“ napsas kiirema sõiduga jällegi punkti Euroopa võistkonnale. Kolmandana asusid starti U25 sportlased Adrianne Sternlicht (Pembroke) ning Olivier Philippaerts (Goofy van T Laerhof) ning võitjana väljus taaskord tiim Euroopa. Eelviimane duell esimeses voorus taastas aga usu ameeriklastes, kui Elizabeth Madden (Con Taggio) edestas Gregory Watheleti (MJT Nevados S). Siiski ei kestnud nende rõõm kaua, kui viiendas duellis osutus parimaks Peder Fredricson (H&M Zaloubet), kes edestas Laura Krauti (Hello Guv’Nor). Esimese vooru lõpuks oli seega seis 4-1 eurooplaste kasuks.

Ameeriklastest ainukesena sai mõlemas voorus võidu Elizabeth Madden. Foto: Longines Masters/Sportfot

Teine voor, kus sai teadupärast duelli võidu eest nüüd juba kaks punkti, tõi aga hetkeks peo kodupinnal võistlevale Ameerika meeskonnale, kui viiest duellist võideti kolm. Laura Kraut edestas nüüd Philippaertsi, Elizabeth Madden (Jiva) osutus taaskord parimaks, minnes vastamisi Stautiga ja Georgina Bloomberg (Paola 233) suutis teises voorus edestada Watheleti. Enne kahte viimast duelli oli seis 7-4 ameeriklaste kasuks, kuid Peder Fredricson ja Harrie Smolders andsid kumbki korraliku lahingu, edestades vastavalt Sternlichti ja Wardi, mis tähendas, et Euroopa takistussõitjad edestasid Ameerika Ühendriikide omi lõpuks vaid ühe punktiga (8-7).

Harrie Smolders (pildil) ja Peder Fredricson aitasid teise vooruga Euroopa võistkonna võidule. Foto: Longines Masters/EEM
Peder Fredricson (pildil) ja Harrie Smolders olid Euroopa tiimis ainukesena mõlemas voorus parimad. Foto: Longines Masters/EEM

Pressikonverentsil lausus Philippe Guerdat, et asi oli pingeline viimase hetkeni. „Teadsime, et vastasmeeskond on täna [laupäev] tugev, sest nagu Robert ütles, tahtsid nad kodus võidukad olla. Minu tiimis olid kõik, kes on hetkel maailma tipus ning sellest paremat meeskonda oleks väga raske moodustada,“ sõnas õnnelik Chef d’Equipe. Alla ei lubanud anda ka Ameerika tiimi esindaja Robert Ridland, kes ütles, et taaskord oli lõpp väga napikas ning teises voorus tehti väga häid tulemusi.

Tegemist on väga huvitava kontseptsiooniga takistussõidumaastikul, mis kindlasti tulevikus saab sportlaste ja publiku seas veelgi populaarsemaks. Senised kaks Riders Masters Cup’i on osutunud pealtvaatajate hulgas menukaks, häälekalt elatakse kaasa ning valitakse lemmikmeeskondi. Järgmine Riders Masters Cup leiab aset järgmisel Longines Masters hooajal, mis algab selle aasta detsembris taaskord Pariisis.

Highlights of the Riders Masters Cup in New York

It was an incredible and momentous day for the Riders Masters Cup yesterday with both #RidersUSA🇺🇸 and #RidersEurope🇪🇺 proving to be incredible competitors, competing under intense pressure, but after a tough duel, it was the European team that proved to be victorious. Congratulations Riders Europe!#LonginesMasters #RidersMastersCup #WeRideTheWorld

Posted by Longines Masters on 29. aprill 2018. a.

Võistlusklassi tulemused leiate siit: http://results.hippodata.de/2018/1501/docs/riders_masters_cup_result_nach_r2_mitgeld-logo.pdf