Euroopa tiim edestas Pariisis Ameerikat

Eile õhtul peeti Pariisis Longines Masters raames maha ajaloos esmakordne Ameerika ja Euroopa takistussõidukoondiste vastasseis, kus parima tulemuse tegid eurooplased.
 

Mõlemat kontinenti esindas viis sõitjat, kes avavooruks loositi viide paari. Esimesena nägi publik väljakul prantslast Kevin Staut`i, kes hetkel maailma reitingu kolmas takistussõitja. Staut ja Ayade de Septon et HDC tegid puhta sõidu, kui nende Ameerika konkurent Devin Ryan langes hobusega Cooper paraku välja. Esimene punkt Euroopale oli teenitud.

 

 

  Devin Ryan tõi võistluse esimese punkti Ameerikale; foto Laurent Vu/EEM


 

Seisu võrdsustas Ameerika tõusev 21aastane staar Chloe Reid, kes oli puhas hobusega Sally, kui Maikel van der Vleuten ja Dana Blue lõpetasid kaheksaga, eksides esimesel ja viimasel takistusel. Kolmandas ringis olid vastamisi Laura Kraut ja Gregory Wathelet. Kraut tegi hobusega Viper Vrombautshoeve Z jällegi puhta ringi, viies Ameerika juhtima, sest Wathelet ja MJT Nevados S võtsid maha viimase takistuse. Noored Jos Verlooy Reed Kessler tegid vastavalt hobustega Igor ja KS Stakki`s puhtad sõidud, kuid punkti tõi Euroopale Verlooy parem aeg. Seega enne viimast sõitjate ringi oli avavoor viigis.

 

Avavooru võitjat hakkasid otsustama Lorenzo de Luca Euroopa ning Lauren Hough Ameerika poolt. De Luca ja Jeunesse Van't Paradijs tulid puhtalt, seevastu Hough ja Waterford langesid kahe tõrkega välja. Avavoor Euroopale 3:2.

 

Teine voor peeti Tabel C põhimõttel, kus vastavalt reglemendile lisati ühe mahaajamise eest kolm trahvisekundit. Avavoorus suutis Staut olla küll konkurent Ryanist kiirem olla, kuid üks maha aetud latt jättis tema tulemuse kahe sekundi jagu halvemaks ja nii asus Ameerika jutima – teises voorua andis duellivõit juba kaks punkti.

 

  Itaallane Lorenzo de Luca garanteeris viimases voorus Euroopale võidu; foto Laurent Vu/EEM

 

Paaris van der Vleute – Reid oli seekord kiirem hollandlane. Mõlemad võtsid maha ühe lati. Järgmiseski paaris võtsid mõlemad ehk Laura Kraut ja Gregory Wathelet maha ühe lati, kuid paremaks osutus jällegi eurooplane. Watheletil tuli muide maha viimane takistus.Kessler oli kiirem Verlooyst, viimases paaris edestas Lorenzo de Luca Lauren Hougti ja nii fikseeriti Euroopa võit 9:6.

 

Atraktiivne kahe kontinendi vaheline järgmine mõõduvõtt peetakse Ameerikas Longines Masters of New York raames. Pariisi tulemused leiate aadressilt http://www.longinestiming.com/#!/equestrian/2017/1429/html/en/longinestiming/index.html

 

 


Warning: Trying to access array offset on false in /data01/virt72022/domeenid/www.hobumaailm.ee/htdocs/wp-content/themes/flatsome/inc/shortcodes/share_follow.php on line 23