Event Rider Masters 5. etapi võidu noppisid Alexander Bragg & Zagreb

Alexander Bragg & Zagreb /Foto: Event Rider Masters

14.-15. juulil leidis Prantsusmaal Pariisi külje all, Haras De Jardy’s aset Event Rider Masters karikasarja viies ning ühtlasi eelviimane etapp. CIC*** tasemel toimunud sõidu esikoha viis koju Suurbritannia sportlane Alexander Bragg hobusel Zagreb.

Alex Bragg ja tema kogenud partner Zagreb asusid võistlus juhtima juba pärast koolisõitu tulemusega 23,6 mp, millega nad ühtlasi purustasid oma isikliku rekordi. Nende järel asus teisele kohale Prantsusmaa sportlane Karim Laghaoug Entebbe de Hus’il (23,9 mp) ja kolmandale inglanna Izzy Taylor hobusega Be Touchable (25,1 mp).

Takistussõit tõi esikolmikusse muutusi, kui Karim Laghaoug tegi parkuuris kaks viga ning langes seega favoriitide seast välja. Izzy Taylor ja Be Touchable läbisid raja puhtalt, tõustes teiseks. Nende järel võtsid tänu vigadeta sõidule kolmanda koha enda kätte Tim Price (NZL) ning üle pika aja tagasi võistlusareenil olev Wesko tulemusega 25,2 mp. Bragg ja Zagreb säilitasid oma liidripositsiooni, kui läbisid raja vigadeta.

Haras De Jardy esikolmik näitas krossil tõelist taset, kui nii Alex Bragg kui ka Tim Price läbisid raja normiajas ja puhtalt ning Izzy Taylor noppis ületatud normiaja eest vaid 0,8 miinuspunkti, lõpetades seega samas järjetuses poodiumil.

„Ma olen üliõnnelik. Sõitsin küll deemonlikult, aga ma väga-väga tahtsin seda võitu. Ma ei suuda uskuda, et olin kiirem kui Izzy ja Gemma, kes on tõelised kiiruse-kuningannad. Tim on veidi rahulikum, nii et sellega oskasin arvestada, et võin kiiremini kui tema sõita!“ kommenteeris Bragg.

Tim Price & Wesko /Foto: Event Rider Masters

Tim Price, kelle „parim sõber“ ja 2014. aasta Luhmühlen Horse Trials võidupartner Wesko naases hiljuti pärast kahe aastast pausi võistlusareenile, tõusis tänu saavutatud teisele kohale karikasarja arvestuses kolmandaks.

„Mulle sobib! Ütlesin Billy’le (William Levett), et mulle pole teist Wesko sarnast hobust veel alla sattunud, nii et ma olen väga õnnelik, et ta on tagasi. See kõik tuli lausa imelihtsalt tagasi – temaga on lihtsalt rõõm sõita,“ kommenteeris Price oma teist kohta.

Kõige kiiremaks meheks kolmevõistluses tituleeritud Christopher Burton ei valmistanud pettumust ka seekord, kui jõudis Cooley Lands’il krossifinišisse lausa üheksasekundilise varuga ning säilitab seega Laura Colletti ees ERM sarja liidripostitsiooni. Finaal leiab aset 25.-26 augustil Suurbritannias, Blair Castle’is.

Kõiki ERM sõite on võimalik vaadata nende kodulehel: https://eventridermasters.tv/