Event Rider Masters sarja esimese etapi võitis Laura Collett

Laura Collett & London 52/ Foto: eventridermasters.tv

Nädalavahetusel anti Dodson & Horrell Chatsworth International Horse Trials’il avapauk Event Rider Masters karikasarja neljandale hooajale. CCI4*-S tasemel põhisõidu võidu noppis inglanna Laura Collett hobusel London 52.

Collett asus võistlust juhtima juba koolisõiduga. Tiheda vihma sees suutis paar saavutada tulemuse 26,9 karistuspunkti. Tema järel võttis teise koha enda kätte sakslanna Julia Krajewski hobusega Amande de b’Neville (27,4kp) ning kolmanda vanameistrid Austraaliast, Bill Levett ja Shannondale Titan (28,5kp).

Pühapäeva alustati takistussõiduga, mis osutus kitsaste vahede, ümberhüpete stiilis tagasipöörete ja maksimumkõrgusel kolmese süsteemiga parajaks pähkliks. Parkuuri läbisid puhtalt vaid seitse paari. Nende hulgas ka Collett ja London 52, kes säilitasid sellega oma liidripositsiooni. Siiski langesid vigade tõttu konkurentsist välja Krajewski ning Levett.

Krossile minnes hoidis Collett vaid 4,1kp suurust edumaad takistussõiduga teise koha võtnud Sam Watsoni (IRL) ees. Kuid Sam ja Tullabeg Flamenco langesid ühe tõrke ja ületatud normiaja tõttu üleüldse 18. kohale. Seega ei kõigutanud Colletti liidripositsiooni ka normiaja ületamise eest saadud 7,6kp ning inglanna viis koju oma esimese ERM võidu tulemusega 34,5kp.

“See hobune on lihtsalt uskumatu,” kommenteeris Laura, “Ta on nii mitu korda lõpetanud teisena ja alustas CCI4*-S tasemel võistlemist alles eelmisel aastal. Ma ei suuda seda uskuda! Olen maailma õnnelikuim tüdruk, et saan London 52 suguse hobusega sõita.”

Tom McEwen & Figaro van het Broekxhof/ Foto: eventridermasters.tv

Teise koha saavutas Tom McEwen (GBR) hobusel Figaro van het Broekxhof (38,5kp), kes ületasid krossil normiaega vaid 11 sekundit ning olid sellega päeva ühed kiiremad.

“Ma olen sõnatu. Mul on hea meel hobuse ja ta omanike üle. See on olnud lihtsalt suurepärane nädalavahetus. Rada oli väga tihe: kõik tõkked tulid kiiremini ette, kui oodata oskas, seega pidi sõidu rohkem läbi mõtlema ja ei saanud lihtsalt oskuseid julguse pealt vastu võtta,” kommenteeris Tom.

Kolmandal kohal lõpetasid tulemusega 40,2kp Lucy Jackson (NZL) ja Superstition, kes saavutas ühtlasi oma esimese poodiumikoha rahvusvahelisel tasemel. “Ma olen meeletult rahul temaga. Ma arvan, et kontrollisin teda veidi liiga palju ja seega kaotasime ajas. Kuid ta on veel toores ja läheb kohati liiga hoogu, seega tahan anda talle rohkem aega tõkete mõistmiseks. Rajal sai palju tööd tehtud!” kommenteeris Lucy.

Karikasari jätkub juba juuni alguses Wiesbadenis, Saksamaal. Kõik tulemused ning võistluste ülekanded on nähtavad Event Rider Masters kodulehel.