Event Rider Masters sarja kolmanda etapi võitis Christopher Burton

Esikolmik, vasakult: Bill Levett, Christopher Burton & Laura Collett /Foto: Event Rider Masters

Möödunud nädalavahetusel, 23.-24. juunil toimus Belgias, kaunis Arville lossipargis Event Rider Masters karikasarja 3. etapp. CIC3* tasemel toimunud põhisõidu võitis austraallane Christopher Burton hobusel Polystar I.

Pärast esimesel päeval toimunud koolisõitu läks liidripositsioon prantslaste kätte, kui Thomas Carlile ja tema hall täkk Upsilon said oma silmapaistva skeemi eest tulemuseks 23,2 miinuspunkti. Nende järel asus teisele positsioonile kõigest 0,3 miinuspunkti suuruse vahega Christopher Burton Polystar I-sel (23,6mp). Kolmandat kohta jäid 24,7 miinuspunktiga jagama hiljutine Luhmühlen CCI4* ja Badminton Horse Trials võitja Jonelle Price (Uus-Meremaa) ning Land Rover Kentucky CCI4* võitja Oliver Townend (Suurbritannia).

Kuid juba pühapäeva hommikune takistussõit muutis esikolmikut, kui liidrid Carlile ja Upsilon langesid kaheksandaks, kui tegid parkuuris kaks viga ja lisasid seega tulemusele 8 miinuspunkti.  Samuti langes esikolmikust välja Price Cloud Dancer’il, saades takistussõidu tulemuseks 6 karistuspunkti. Teisel kohal asunud Burton ning kolmandat kohta jaganud Townend hüppasid mõlemad kindlad puhtad sõidud ning säilitasid oma koolisõidu järgsed tulemused.

Kross osutus tõsiseks väljakutseks nii Townendile, Price’ile kui ka Carlile’ile, kes kõik otsustasid loobuda. Suurepärast sooritust näitas aga Burton, kes taaskord tõestas, et on väärt oma „kõige kiirem mees kolmevõistluses“ tiitlit ning tõi Polystar I finišisse kaks sekundit kiiremini kui normiaeg. Burton ja Polystar I on ühtlasi vaid teine paar, kes on üleüldse Arville’i krossil normiaega sõitnud.

Christopher Burton & Polystar I /Foto: Event Rider Masters

„Ma olen väga elevil, ta oli lihtsalt suurepärane kõigil kolmel alal. Ta on kiire hobune ja armastab joosta, mistõttu otsustasin, et mul pole mõtet teda tagasi hoida,“ kommenteeris Burton oma võitu.

Teisel kohal lõpetas 32,2 miinuspunktiga inglanna Laura Collett hobusel London 52, kes oma veatu takistussõidu soorituse järel näitas sama kõrget taset ka krossil, ületades vaid kolm sekundit normiaega.

„Ausalt öeldes olen ma veidi šokeeritud. Hobune on hämmastav ja mul on väga vedanud, et saan sõita niivõrd andekate noorte hobustega,“ sõnas Collett.

Kolmandal kohal lõpetas australlane Bill Levett oma suurte kogemustega Shannondale Titan’il, kes sarnaselt Collett’ile lõpetas tulemusega 32,2 mp, kuid ületas krossil normiaega kuus sekundit ja jäi seega inglannast tahapoole. Levett on kindlasti üks südikamaid ERM sarja võistlejaid, kes oma kolmeteistkümnenda stardi järel saavutas lõpuks poodiumikoha.

„Ma olen hobusega väga rahul. Ta tõepoolest andis endast täna maksimumi,“ kommenteeris Levett.

Eestile kõige lähemalt osales võistlustel Poola sportlane Pawel Spisak oma Rio olümpiamängude hobusel Banderasel, lõpetades tulemusega 37,7 mp kõrgel kaheksandal kohal.

Kolme etapi järel asub karikasarja liidripositsioonil Laura Collett 52 punktiga. Tema järel on teisel kohal Christopher Burton 49 punktiga ning kolmandat kohta hoiab Bill Levett 44 punktiga. Kuid kõigest 43 punktiga asub neljandal kohal itaallanna Vittoria Panizzon.