Exelli võidujada katkes Mechelenis, võitis Koos de Ronde

Möödunud aasta ratsaspordi viimane tippsündmus leidis aset 30. detsembri hilisõhtul Mechelenis, kui peeti neljarakendite MK-sõit, kus katkes Boyd Exelli võitude jada. Võidukalt oli finišid hollandlane Koos de Ronde, teisena MK võidupunktid kogunud rootslane Fredrik Persson.

Senine neljarakendite MK valitseja Boyd Exell eksis sel korral suisa neljal takistusel ja lõpetas avavooru alles kuuendana. Kolme parema hulka, kes selgitasid teises voorus parimad, pääsesid sakslane Georg von Stein, rootslane Fredrik Persson ja hollandlane Koos de Ronde. Rootslane pani oma hollandi konkurendi, kes võistles Mechelenis wild-cardiga väljaspool MK arvestust, surve alla, kui läbis teise vooru puhtalt ja kaks sekundit kiiremini, kui de Ronde avavoorus. Võistkondlik maailmameister võttis seetõttu suuremaid riske, kui esimeses voorus ning seekord ka kõik õnnestus. Lõpptulemus oli de Rondel neli sekundit Perssonist parem.

Mechelenis kasutati muide esmakordselt sellest aastast kehtima hakanud reeglit, kus võitjate voorus alustavad kolm esimese vooru parimat nii öelda nullist. Varem lisandus esimese vooru ajale teise vooru aeg, kuid nüüd algab teises voorus kõik otsast peale, nagu see on tavaks takistussõidu ümberhüpetel.

Esikolmik Mechelenis oli seega de Ronde, Persson, von Stein. Sarja liidrina jätkab endiselt 30 punkti kogunud Exell, kellele järgnevad võrdselt 24 punktiga Fredrik Persson ja IJsbrand Chardon. Kui sakslane Georg Sandmann on neljas, siis kuue finaalpileti eest peavad tõsist heitlust Koos de Ronde, Joszef Dobrovitz ja Georg von Stein. Järgmine etapp toimub kahe nädala pärast Saksamaal Lepizigis. Mecheleni tulemused leiate aadressilt http://eventcontent.hippoonline.de/980/980zeitplanDEU.htm?style=longines