Fair Play Ponikarika kolmanda etapi võitsid Birgit Adler ja Mia-Mareen Lanno

Birgit Adler ponil Retro. Foto: Celin Lannusalu

Pühapäeval toimus Juurimaa tallis kolmas ponikarika etapp. Suures Ringis kõrgusel 105 cm võidutses Mia-Marleen Lanno ponil Taglas, Väikses Ringis kõrgusel 90 cm võitis Birgit Adler ponil Retro.

Ponikarika arvestuses sõidavad poniratsutajad kahte kõrgust – 90 cm (Väike Ring) ja 105 cm (Suur Ring), väikestele ponidele turjaga kuni 140 cm oli parkuur 5 cm madalam. Väikses ringis startis Juurimaal 49 poni, Suures ringis 17.

Väikse Ringi võitja Birgit Adler jäi võistlusega rahule: ’’Kõik oli väga hästi korraldatud, pole ühtegi halba sõna öelda. Plats oli hea ja rada samuti. Väga tore, et ponidele selliseid võistluseid korraldatakse. Ootame huviga järgmist etappi.’’ Birgit kiitis ka oma poni Retrot: ’’Poni tegi üllatavalt hästi koostööd ja andis endast 110%.’’ Birgit on 14-aastane ja treenib treener Janely Saare käe all Pärnumaal.

Väikse ringi teine koht läks Anna Schneider’ile poniga Only, kolmas koht Lissy-Ann Tilk’ile poniga Väle II.

Suures ringis võitis Mia-Mareen Lanno ponil Taglas, teise koha saavutas Lene Varula ponil Monsson, kolmanda koha võttis Karmen Udeküll ponil Wild Beauty.

Juurimaa võistlus peeti seekord koos Porsche karikasarja sõitudega. Tuult ja kehva suusailma trotsis üle 200 hobuse. Ilmataat kostitas võistlejaid nii liivatormi kui ka jahedate kraadidega. Tuul puhus nii mõnelgi korral uppi takistusi ja ehmatas võistlejaid tugevate iilidega.

Juurimaa tall oli võistluseks musklit pingutanud ja sai uhke olla oma vastvalminud kohtunike majakese ja pealvaatajate varjualusega. Kiita saavad korraldajaid mitte ainult hea võistlusplatsi, vaid ka suure ja korraliku pinnasega soojendusväljaku eest. Vaatamata ilmaoludest tingitud viperustele toimis kõik suurepäraselt.

Ponikarika IV etapp toimub Jüri tallis laupäeval 7. juulil.

Juurimaa tulemused: https://ratsanet.ee/events/1533?locale=et&year=2018

Fair Play Ponikarikas 2018 on suvine takistussõidusari poniratsutajatele. Sarja raames viiakse läbi viis etappi ja finaalsõit. Võistlejad on kuni 16-aastased ratsutajad ponidel. Võistlussarja toetab auhindadega ratsavarustuse tootja Fair Play ja edasimüüja Hobukeskus. Info Instagrammis ja Facebookis – Fair Play Ponikarikas 2018.