Fair Play Ponikarikas 2018 finaal toimus Juurimaa tallis

Catreen Rebeca Johanson, Juurimaa tall, väikse ringi võitja 2018 Rõõmuss karika võitja Catreen Rebeca Johanson. Foto Celi Lannusalu

25. augustil lõppes poniratsutajatele suunatud Fair Play Ponikarikas 2018 Juurimaa tallis peetud finaalsõitudega. Tuntud hobuvarustuse tootja Fair Play auhindadele ja karikatele pretendeeris üle 40 sõitja. Võidukarikaga lahkusid  Väikses ringis  Catreen Rebeca Johanson ponil Off Limit, Suures ringis Eleanora Aunap ponil Balestra. Esmakordselt Hobukeskuse toel toimunud  kostüümiratsutamine osutus väga menukaks.

Lõbusad kostüümiratsutajad Juurimaa tallis. Foto: Celin Lannusalu

Fair Play Ponikarika finaal

Juurimaa tall kostitas sõitjaid suurepärase platsi ja ilmaga. Kõik oli sõitudeks justkui loodud. Juurimaa talli Takistussõidu võistlusel toimus lisaks Väikeponide karikasarja etapp ja sõidud avatud klassis.

Fair Play Ponikarika raames viidi läbi 5 etappi ja finaal. Kuni finaalini oli punktiseis üsna tasavägine. Seni etappidel maksimum punkte väljasõitnud Suure ringi favoriidi Mia Marleen Lanno puudumine seoses kukkumisega andis konkurentidele uued võimalused. Kõik oli kuni viimase hetkeni võimalik. Ka Väikses ringis käis tihe rebimine ja tulemused olid väga nappide vahedega. Punktide kokku lugemine pani noorte närvid korralikult proovile.

Suure ringi finaalsõidu kõrgusel 110 cm võitis ainsana puhta sõidu teinud Katrin Liivamägi ponil Mon Roberta. Ümberhüppeid ei toimunudki. Punktiarvestusel andis finaalsõit kõrgema koefitsiendi ja esikoha võidukarika ja teki said endale Eleanora Aunap (Tartumaa RSK), teise koha karika Lene Varula ponil Monsson (Viljandimaa RSK) ja kolmanda karika Carmen Melts ponil Vip (Vändra RSK).

Ponikarika 2018 Suure ringi võitja Eleanora Aunap ponil Balestra
Suure ringi karikavõitja Eleanora Aunap ponil Balestra koos Hobukeskuse esindaja Kristina Lätti ja kohtuniku Mart Maidvee’ga. Foto: Celin Lannusalu

Eleanora Aunap oma finaalsõiduga rahule ei jäänud kuna sõidus juhtusid mõned apsakad. Ponikarikal osalemise kohta vastas ta nii: ’’Poni oli tubli nagu alati. Etapid meil alguses ei sujunud aga siis hakkasid tulemused paranema. Kergelt võit meile ei tulnud, konkurendid olid tugevad ja tuli koguaeg pingutada. Kindlasti motiveeris sarjas osalema ka korralikud auhinnad.’’. Eleanora treeneriteks on Hanno Ellermann ja Annika Õkva.

Väikse ringi karikate jagunemine oli sama dramaatiline. Finaalsõidu võitis 90 cm ümberhüpetel Riin Tammet poniga Maru Missy. Esikoha karika ja võiduteki napsas aga napilt Catreen Rebeca Johanson (Suuresti RSK), teise koha Marissa McCourt ponil Valli (Saare RK) ning kolmanda koha Anna Schneider ponil Only (Tondi RSK).

Üliõnnelik Catreen Rebeca lausus, et karikasarja võit tuli üsna napilt ja finaalsõidus oleks võinud veel mõned pöörded teha aga enam pole sellel tähtsust. Ratsutanud on ta 7 aastat. Catreen Rebeca tänab oma treenerit Kaidi Lunterit ja oma vanemaid toetamise eest.

Fair Play Ponikarika raames premeeriti rahalise auhinnaga karikad võitnud treenereid. Preemia saanud Kaidi Lunter lausus oma õpilase Catreen Rebeca kohta nii: ’’Catreen Rebecaga on meeldiv koostööd teha, nad on poniga suurepärased koostööpartnerid. Juurimaa finaalsõit läks fantastiliselt ja karikasarja võit oli nagu kirss tordil. Jääme ootama järgmist aastat, et sellest imetoreda korraldusega karikasarjast osa võtta’’.

Fair Play Ponikarika tiimide arvestus

Lisaks kogusid poniratsutajad Fair Play Ponikarika arvestuses punkte ka tiimina. Ka selles arvestuses ei olnud võimalik tulemusi ette ennustada. Punktide vahed olid imeväikesed ja kõik sõltus finaalsõidu tulemustest. Suurepäraste auhindadega toetas tiime söödatootja Eggersmann ja Fair Play. Nii sai esitiim võidutekid Eggersmannilt ja rohkelt auhindu nende tootevalikust. Fair Play premeeris võitjaid imeilusate tiimijopedega. Võidutiim oli ’’Moody Mares’’, mille koosseisus Katrin Liivamägi, Anna Schneider ja Moona Maria Ernets. Igaljuhul sobivad punased Fair Play joped nagu valatult tujukate märade ratsutajatele ja edaspidi võime neid selle järgi ära tunda!

Ponikarika tiimi arvestusevõitjad Katrin Liivamägi ja Mona Ernets
Võidutiimi liikmed Katrin Liivamägi ja Moona Maria Ernets Eggersmanni auhindadega poseerimas. Foto: Celin Lannusalu

Kostüümiratsutamine

Fair Play Ponikarika finaalsõidu kulminatsiooniks olid korraldajad planeerinud poniratsutajate kostüümiratsutamise. Peale närvesöövaid finaalsõite oli see hea vaheldus veidi ’’pulli’’ teha. Sõidus osales tervelt 31 paari. Meie poniratsutajad on andekad! Nii palju kirjusid ja sulelisi pole vist Juurimaa tallis enne nähtud. Kostüümiratsutamise kohtunik stilist Zenja Fokin andis oma lõbusate kommentaaridega veel hoogu juurde ja meeleolukas autasustamine koos meie armsa Dina Ellermanniga oli osalejate ja pealvaatajate jaoks  unustamatu! Nagu arvata võib, ka selles sõidus võttis võitjate välja selgitamine ootamatuid kurve ja Zenja antud punktid paiskasid sõiduoskust hinnanud Dina punktid totaalselt segamini. Kostüümiratsutamise võitis Katrin Liivamägi kostüümiga Põhjapõder Rudolf ja päkapikk. Temast järgmised olid Carol Sanderkoff kostüümiga indiaanlased, Hedi Voor-Voort nunnadena, Kertu Närep teletups La-Laa’na ja Anna Tamberg Väikse My’na. Lõbusaid pilte saab jälgida Fair Play Ponikarikaga koostööd teinud fotograafi Celin Lannusalu lehel (https://celinslightroom.smugmug.com/Showjumping/Fair-Play-Ponikarikas-2018-25082018).

Zenja Fokin ja Dina Ellermann Juurimaa tallis poniratsutajate kostüümiratsutamisel
Vallatud kohtunikud Zenja Fokin ja Dina Ellermann kostüümiratsutajatega. Foto: Celin Lannusalu

Fair Play Ponikarika toetaja Hobukeskus

Fair Play kaubamärki esindab Eestis Hobukeskus (www.hobukeskus.ee). Nende poolt toetati ponikarikat auhinnaliste esemetega. Lisaks pani Fair Play välja karikad ja võidutekid. Hobukeskuse tegevjuht Kristina Lätti lausus ponikarika hooaja kohta nii: ’’Hobukeskusel on väga palju poniratsutajatest kliente ja oleme nende tegemistega aastate jooksul ikka kursis olnud. Soovisime anda oma panuse poniratsutajate toetamisel ja panna õlg alla auhindadega. Täpselt aasta tagasi rääkisime oma mõttest populaarsele ratsavarustuse brändile Fair Play’le, kellega oleme juba üle seitsme aasta koostööd teinud ja nad olidki koostööprojektiga meeleldi nõus. Laupäevane ponikarika finaal oli väga äge üritus! Loodetavasti saab ka finaaliga samal päeval toimunud kostüümratsutamine traditsiooniks, sest sellist elevust ei ole laste seas ammu näinud! Hobukeskuse poolt suur-suur aitäh etappe korraldanud tallidele: Maria talu, Kasemäe tall, Jüri tall, Linnumäe tall ja Juurimaa tall- teiega on olnud lust asju koos teha!’’.

Finaali tulemused: https://ratsanet.ee/system/files/6494/tul2508.pdf?1535278797

Karikasarja punktiarvestuse leiate siit: http://www.ratsaliit.ee/pa_file/fair-play-ponikarikas-2018-punktiarvestus/