Falstebro Furusiyya etapi võitsid üllatuslikult sakslased, Grand Prix Alexander Zettermannile

Möödunud nädalal toimus rootslaste takistus- ja koolisõidu suursündmus Falstebro Horse Show, mille raames peeti muuhulgas Furusiyya FEI nations Cup esimese divisjoni etapp, mille võitis esinduskoosseisuta võistelnud Saksamaa.

Falstebro CSIO5* ja CDI5* tasemega võistlus on tavapäraselt Rootsi ratsaspordi üheks aasta tippsündmuseks. Rahvuste Karika etappi oli sõitma tulnud kaheksa riigi koondised, kellest viis kogusid punkte Furusiyya arvestuses. Võitis punkte mitte jahtinud Saksamaa, mis ei esinenud oma parimas koosseisus ning seetõttu nimetas FEI pressitöötaja Louise Parkes oma kokkuvõttes nende võitu ebatraditsionaalselt üllatulikuks. Saksamaa, mida esindasid Meredith Michaels-Beerbaum ja Fibonacci, Andre Thieme ja Conthendrix, Patric Stuhlmeyer ja Lancan 2 ning Katrin Eckermann ja Firth of Lone, lõpetas kaks vooru seitsme karistuspunktiga, kusjuures võit tuli pärast esimeses voorus viiendal kohal asumist.

Koduseinad ei suutnud tuua rootslasi võidule, kuigi pärast esimest vooru olid nad Madalmaadega nulli peal. Teisest voorust tuli Rootsile kaheksa karistuspunkti ja nii suudeti punktiga edestada kolmanda koha välja teeninud Ameerika Ühendriikide ja Hispaania koondist. Järgnesid Madalmaad, Suurbritannia, Šveits ja Ukraina.

Esimese divisjoni punktiarvestust juhivad prantslased 345 punktiga, järgneb 282.5 punkti kogunud Hispaania ja 280 punktiga Šveits. Esimesest divisjonist pääseb finaali kaheksa koondist.

Falsterbo CSIO5* Grand Prix peeti pühapäeval ning seal jättis võidu korraldajamaale Alexander Zettermann hobusega Cafino. Zettermann muide võistles mõned aastad tagasi Tallinn International Horse Show`l. Võistlusel osales ka Jüri Sokolovski, kirjutame sellest järgmises uudises.

Koolisõidus peeti klassid kolme ja viie tärni tasemel. Turniiri raames toimus maineka World Dressage Masters sarja kolmas etapp, mis oli sel alal mõistagi võistluse tähtsündmuseks. WDM (CDI5*) GP ja vabakava esikolmik kujunes ühesuguseks: kodupubliku ees võitis Patrik Kittel hobusel Deja, kelle küri hinnati 78,300 % vääriliseks. Napilt kaotas talle taanlanna Nathalie zu Zayn-Wittgenstein, kes hoolimata mullu EM-il toimunud pidulikust pensionile saatmise tseremooniast osales oma põhihobusel Digby. Wittgenstein lubas eelmise aasta augustis Herningis, et Digbyga ta enam Taani koondise nimel ei võistle ning hobune saab suurest spordist puhkuse, kuid juhul, kui ta end jätkuvalt hästi tunneb, võivad nad üheskoos siiski veel individuaalseid starte teha. Kolmandale kohale jõudis hollandlane Patrick van de Meer Zippol, keda lahutas esimesest kahest juba ligi neli protsendipunkti. Kolme tärni turniiril võttis samuti esikohad Patrik Kittel, sedapuhku oma raudvaral Watermill Scandicul.