FEI avalikustab iPhoneâ’i applikatsiooni ratsaspordi keelatud ainete nimekirjast

FEI on käivitanud mobiiltelefoni applikatsiooni, mis annab ratsaspordiga seotuile kergema ja kiirema ligipääsu keelatud ainete informatsioonini.

„Clean Sport“ applikatsioon lubab kasutajatele kohest juurdepääsu FEI keelatud ainete nimekirja online andmebaasile, mis on loodud 2010 aasta alguses. Algselt on antud applikatsioon saadaval vaid iPhone’i kasutajatele kuid FEI uurib ka võimalusi, kuidas sama tehnoloogiat kohandada teiste nutitelefonide tarbeks. Applikatsiooni tasuta allalaadimiseks tuleb külastada Apple’i digitaalse meedia internetipoodi – iTunes Store.

Applikatsioon annab inimestele lihtsa võimaluse navigeerida ratsaspordis keelatud ainete andmebaasis ning sisaldab ka iga aine lühikirjeldust ja levinuid toote nimetusi, et vältida segadusi. Olemas on ka tagasiside funktsioon mis võimaldab kasutajatel otsida spetsiifilisemaid nõuandeid või täpsustusi, kui neid peaks vaja minema. Andmebaas ise käivitati FEI kodulehel 2010 aasta alguses. Peale seda on andmebaasi funktsionaalsuse osas tehtud mõningaid parandusi, sealhulgas on optimeeritud ka otsingu funktsiooni ja automaatset e-maili kinnitust.

„See on tõesti murranguline teenus kõigile neile kes on seotud ratsaspordiga. Tihti nii saatuslikuks osutuv informatsioon keelatud ainete kohta inimestele nende käeulatusse tuua, on järjekordne suur saavutus FEI „Clean Sport“ kampaanias,“ nentis FEI hariduse ja standardite direktor Harald Muller.

FEI keelatud ainete andmebaasi leiab nende ametlikult kodulehelt: http://prohibitedsubstancesdatabase.feicleansport.org/