FEI Dressage Challengi raames anti Vääna Ratskompleksis üle 2014. aasta hobusõbraliku koolisõidu auhind

FEI Dressage Challengi raames anti möödunud päevil Vääna Ratskompleksis üle 2014. aasta hobusõbraliku koolisõidu auhind.

Auhinnaga, mida jagati kolm aastat, tunnustakse võistlevaid koolisõitjaid, kes panustavad hobuse tervisele ja stressivabale arengule ja peavad sportlase ning tema ratsu harmoonilist koostööd ja teineteisega arvestamist kõige olulisemaks nii võistlussituatsioonis kui treeningutel. Hobusõbraliku Koolisõidu auhind omistatakse võistluspaarile, kelle võistlussooritusele on omane rõõm ja üksmeel, teineteise kuulamine, arvestamine kaasvõistlejatega, lugupidav suhtumine kohtunikesse ja korraldajatesse. Kõige olulisem on hobuse hea kohtlemine kõikjal ja alati ning ausa mängu reeglite järgimine.

Auhinnažürii, mille koosseisus olid Therje Prohorova (treener), Triin Tohver (veterinaar ja sponsorite esindaja), Merike Varusk (võistluste korrapidaja) ja Külli Roosileht (kohtunik) vaagis kandidaate ja valis üksmeelselt välja Diana Pruksi ja Skywalkeri. Diana oli auhinnale nomineeritute hulgas kõigil kolmel aastal, mil auhinda välja anti. Ja teda esitati auhinnale koguni viiel hobusel! Nende hulgas ka praegu suuri tegusid tegeval Landy’s Akvarelil, kelle koolisõiduteele just Diana aluse pani, jõudes temaga Eesti meistrivõistlustel hõbemedalile. Auhinna tõi Dianale eelkõige see, et just 2014. aastal on nad koos Skywalkeriga teinud väga suure arenguhüppe ja jällegi jõudnud Eesti meistrivõistlustel hõbemedalile! Ja seda vahepealse treeningpausi kiuste.

Nomineerijad, kelle hulgas oli nii tallikaaslasi, kaasvõistlejaid kui ka hobuseomanikke on Diana kohta öelnud: Diana on väga töökas, hea iseloomuga, andekas ratsutaja. Ta kohtleb oma hobuseid alati võrdselt ja näeb väga palju vaeva edu saavutamise nimel. Talle kulub ära nii see suurepärane auhind kui ka tunnustus. Diana on iga oma võistlushobusega väärt auhinda, kuna ta iga päev niiii suure hingega kõiki neid treenib. Oma hobusega oleks võit kõige armsam loomulikult.

Diana ja ta hobused on Partnerid ja rallit ei saa üksi sõita. Paar klapib ning nende sõidus on sära ning silm puhkab nende sõitu vaadates.

Auhind anti üle 26. augustil Vääna Ratsakompleksis, kus Diana startis oma teistel hoolealustel, võites Romantikaga FEI Challengil programmis 3 esikoha ja saavutades Finalistil programmis 2a teise koha. Nii juhtuski, et auhinnafotol on Diana just Romantikaga, mitte Skywalkeriga, kes talle selle tunnustuse tõi.

Diana Pruksile ja Skywalkerile kuulub tänasest auhinnasaajate nimesid kandev rändkarikas ja tuhat eurot auhinnaraha perekond Tohverilt ning auhinnatekk, mille pani välja OÜ Hoburiistad.

Küllike Tohver