FEI eemaldab võistluskalendrist kõik Venemaal ja Valgenenes toimuma pidanud rahvusvahelised võistlused

FEI juhatus kogunes täna, et mõista üksmeelselt hukka Venemaa sõjaliste jõudude sissetung Ukrainasse ning leppida kokku, millised tagajärjed ootavad nii Venemaa kui Valgevene rahvusvahelist võistluskalendrit.

Rahvusvaheline olümpiakomitee ärgitas juba 25. veebruaril rahvusvahelisi spordiliite oma spordiüritusi kas ümber paigutama või tühistama. Ka FEI juhatus kutsus üles FEI peasekretäri eemaldama 2022. aasta FEI kalendrist kõik rahvusvahelised ratsutamisüritused Venemaal ja Valgevenes.

Lisaks kõikide ürituste eemaldamisele Venemaalt ja Valgevenest nõustus FEI juhatus ühehäälselt ka sellega, et peatada FEI solidaarsus- ja arendustegevused ning võimaluse korral tühistada või ümber paigutada FEI ametnike kursused, mis olid tänavusel aastal plaanis nii Venemaal kui Valgevenes.

Kaalutakse ka ROK soovitust keelata kõigi Venemaa ja Valgevene sportlaste ja ametnike osalemine ka mujal riikides toimuvatel võistlustel. FEI jätkab olukorra jälgimist ja FEI juhatuse tehtud otsused teatatakse lähipäevil.

Kohtumisel kiitis juhatus heaks ka 1 miljoni Šveitsi frangi suuruse FEI solidaarsusabifondi eraldamise Ukraina ratsaspordi kogukonnale. FEI teeb tihedat koostööd Ukraina Föderatsiooni ja Ukraina naaberriikidega, et koordineerida ja toetada nii logistiliselt kui finantsiliselt.

FEI president ja FEI solidaarsuskomitee esimees Ingmar De Vos suhtleb tihedalt Ukraina Rahvusliku Föderatsiooni ja sealse ratsaspordi kogukonnaga. “Oleme sügavalt mures kõigi ukrainlaste ja kogu Ukraina ratsaspordi kogukonna heaolu pärast,” ütles FEI president. “Nende ohutus on meie prioriteet ja teeme tihedat koostööd oma peamiste kontaktidega Ukrainas ja naaberriikides, et leida lahendusi nende kõige pakilisematele vajadustele.”

Artikkel on tõlgitud FEI koduleheküljel avaldatud tekstist, vt originaali SIIT.