FEI hakkab uurima kolmevõistluste õnnetuste põhjuseid

Rahvusvahelise Ratsaspordi Liidu (FEI) kolmevõistluse komitee otsustas eile toimunud turvalisuse-teemalisel kohtumisel luua kolmevõistluse riskijuhtimise reeglistik ja tegevusplaan, mille eesmärgiks on vähendada krossi käigus tekkivate kukkumiste hulka järgmise kolme aasta jooksul vähemalt 10 protsendi võrra (20 protsendi võrra 4 tärni tasemel).

Tegevusplaan toetub kuue aasta jooksul kogutud statistilisele andmestikule ja rahvusvahelisele kogemusele, mille analüüsil püütakse välja selgitada kukkumiste peamised põhjused ja riskifaktorid.

Andmed, mis pärinevad perioodist 2004-2009 näitavad, et kuigi kolmevõistlus on viimasel ajal populaarsust juurde kogunud ja osalejate arv on märkimisväärselt tõusnud, on kukkumiste arv siiski vähenenud.

FEI esindaja Giuseppe Della Chesa sõnul jääb kolmevõistlus ka tulevikus ohtlikuks alaks, kuid FEI ülesandeks on seda riski teadlikult juhtida. „Meie peamiseks eesmärgiks on luua professionaalne süsteem, mille abil senist kogemust analüüsida ja tulevikus teatud riske vältida. Tegemist pole emotsionaalse otsusega, vaid ratsionaalse riskijuhtimise meetodite kasutuselevõtuga. Kolmevõistluses juhtub õnnetusi ka edaspidi, kuid meie ülesandeks on välja selgitada, kas korraldaja poolt võetud risk oli vastuvõetaval tasemel või mitte,“ rääkis Della Chesa.

Mailis Timmi