FEI kaalub õhk-turvavestide kasutuselevõttu

FEI kolmevõistluse komitee arutleb õhk-turvavestide kasutuselevõtu teemadel

Oma möödunud koosolekul arutles FEI kolmevõistluse komitee õhk-turvavestide kasu ja kasutuselevõtu tingimuste üle kolmevõistluse maastikusõidul. FEI soovitab ka ratsutajatel ja rahvuslikel ratsaliitudel hoida nimetatud küsimus oma tähelepanu all ja loodab, et antud arengutest võib tõusta suurt tulu turvalisuse arengutele.

Kolmevõistluse komitee jätkab vestide- ja kogu turvalisuse varustuse täiustamise jälgimist, vaatamata sellele, et alati pole olemas veel rahvusvahelisi standardeid nimetatud toodetele. Sealhulgas kogub FEI riskide maandamise poliitika jätkuna pidevalt andmeid kõiki meie spordiala turvalisust puudutavate küsimuste kohta. Eelpoolnimetatud vestide osas on eelinfo eriti vajalik, kuna enne ei saa anda mingeid nõuandeid ega soovitusi vestide kasutuselevõtu kohta.

Giuseppe Della Chiesa, FEI kolmevõistluse komitee esimehe sõnul: " Pole mingit kahtlust, et õhu-vestide arendamine on oluline ratsanike kaitse seisukohalt. Vajalik on aga märkida, et seda tuleb vaadelda ühtse tervikune teiste turvalisuse meetmetega nagu korralik treening, vastutustundlik ratsutamine, rajameistri töö ja takistuste ehitamine."

Rohkem infot leiate SIIT ja videot õhk-turvavesti kohta vaata SIIT!

ERL/FEI