FEI kolis Lausanne\’is uude peakorterisse

1991. aastast alates Šveitsis Olümpia pealinnaks tituleeritud Lausanne’is tegutsenud FEI kolis uude peakorterisse. FEI president Printsess Haya kadunud isa järgi nimetatud hoone "HM King Hussein I Building" on moodsa interjööriga mahukas rajatis, mis asub lähestikku Rahvusvahelise Olümpiakomitee peakorteri ja paljude teiste rahvusvaheliste spordialaliitudega.

Lindi lõikamine oli ajastatud FEI Erakorralise Peaassamblee toimumisega samale ajale, mis võimaldas paljude riikide ratsaliitude esindajatel üritusest osa saada. Eestit esindas ERLi juhatuse esimees Heiti Hääl.

Uues peakorteris asub moodne interaktiivne galerii, mis eksponeerib ratsaspordi ilu ja ajalugu kõikidele külastajatele, tuletamaks meelde ratsasportlasi läbi aegade, kelle talent on inspireerinud paljusid noori sportlasi, innustanud ja rõõmustanud ratsaspordihuvilisi üle maailma.

Vaade galeriile

Printsess Haya poolt FEI-le 2007. aastal kingitud hoonet renoveeriti kolm aastat, saavutamaks kooskõla energiasäästlikkuse normidega ja üleüldise arhitektuuriga antud piirkonnas. 5000 ruutmeetrist on FEI igapäevases kasutuses 3000, ülejäänud pindu renditakse välja ning renditulud investeeritakse ratsaspordi arendamisse.

1960. aastal ehitatud hoone renoveerimisel on kasutatud enamasti looduslikke materjale ja arvestatud kaasaegseid trende

1921. aastal loodud FEI peakorter oli kuni 1970ndani Brüsselis ning kolis seejärel Berni. Lausanne’is aga töötatakse juba 1991.-st aastast alates.

ooteruum sissepääsu juures

Videot avamisest näeb FEI YouTube kanalilt aadressil http://www.youtube.com/user/feichannel#p/u/6/ERKwrWOPB5Q