FEI kolmevõistluse Rahvuste Karika avaetapi võidu jätsid prantslased kodumaale

Möödunud nädalavahetusel sai Prantsusmaal Fontainebleau`s alguse FEI kolmevõistluse Rahvuste Karika kolmas hooaeg, mille avaetapi võidu jätsid koduseinte toetused kodumaale prantslased.

Prantsuse kvartett asus juhtima juba koolisõidu järgselt ning nemad olid ainukesed, kes suutsid krossi lõpetada nelja veatu tulemusega. Individiuaalselt prantslastel siiski niivõrd häid tulemusi ei tulnud, nende parimana saavutas neljanda koha kahekordne endine Euroopa meister Nicolas Touzaint. Prantslaste kollektiivne miinuspunktide summa oli 150.4. Teise tulemusena kogus Madalmaade koondis 181.8 miinuspunkti, kusjuures nende seekordne liider, Elaine Pen hobusel Vira võttis tulemusega 42.4 miinuspunkti individiuaalse võidu. Võit oli aga samas ülinapp, sest Pen kogus itaallanna Vittoria Panizzoniga, kes võistles hobusega Borough Pennyz, identse miinuspunktide summa. Penile andis võidu asjaolu, et tema krossi läbimise aeg oli lähedasem normiajale.

Võistkondlikult järgnes Prantsusmaale ja Madalmaadele 223.6 punkti kogunud mullune Rahvuste Karika võitja Suurbritannia. Britid möödusid takistussõiduga kolmekesi osalenud itaallastest, kelle Alberto Giugni lõpetas viimase ala õnnetu 25 karistuspunktiga. Kokku osales avaetapil viis koondist, algselt kuuendana üles antud Saksamaa loobus viimasel hetkel. Viiendal kohal lõpetas Hispaania.

Järgmine FEI kolmevõistluse Rahvuste Karika etapp on kavas aprillikuus Iirimaal Ballindeniskis.