FEI kolmevõistluse Rahvuste Karika Iirimaa etapi võitis brittide esindusvõistkond

Möödunud nädalavahetusel peeti Iirimaal Ballindeniskis FEI kolmevõistluse Rahuste Karika teine etapp, kus britid võtsid võidu üldliidri Prantsusmaa koondise ees.

Osa võtvate rahvuste arvult jäi Iirimaa etapp oluliselt alla Prantsusmaal peetud avaetapile. Ballindeniskis osales lisaks Suurbritannia ja Prantsusmaa koondisele veel vaid kohalik – Iirimaa – koondvõistkond. Britid tsementeerisid oma võidu krossil, kui kõik nende neli võistkonnaliiget läbisid selle karistuspunktideta. Võitjate koondtulemuseks arvutati 138.4 miinuspunkti, kusjuures individiuaalne võitja Izzy Taylor hobusega Allercombe Ellie lõpetas tulemusega 41.5. Lisaks esindasid Suurbritanniat Rosalind Canter ja Zenshera, Lucy Wiegersma ja Mr. Chunky ning Nicky Roncoroni ja Stonedge.

Teisena lõpetanud prantslaste tulemuseks oli 141.9, kolmandate iirlaste 155.7 miinuspunkti. Kahe etapi kokkuvõttes jätkavad liidrina prantslased, kes kogunud 20 punkti. Teisel kohal on 19 punktiga Suurbritannia, kolmandana on Madalmaad kogunud 9 punkti. FEI kolmevõistluse Rahvuste Karikas peetakse tasemel CICO3*.

Rahvusvaheline kolmevõistlus peeti möödunud nädalavahetusel maha ka Poolas Jaroszowkas, kus osalesid ka mitmed Eesti kolmevõistlejad. Parima eestlasena lõpetas CIC1* tasemel Kerstin Valdsalu hobusega Leonardo, kes 83.3 miinuspunktiga lõpetas 17. kohal 32 paari hulgas. Jaroszowka tulemused leiate aadressilt http://www.spolowicz-jaroszowka.pl/wp-content/uploads/2014/04/wyniki-12-13.04.2014.pdf .