FEI kolmevõistluse rahvuste karika kolmanda etapi võit läks Prantsusmaale

Prantsusmaa koondis/ Foto: FEI

Möödunud nädalal, 28. juunist kuni 1. juulini, leidis Poolas, Strzegomis aset LOTTO Strzegom Horse Trials, mille raames toimus FEI rahvuste karika kolmas etapp CICO3* tasemel. Etapi võitis Prantsusmaa koondis.

Prantslased, koosseisus Maxime Livio & Opium de Verrieres, Christopher Six & Totem de Brecey ning François Lemiere & Ogustin du Terroir, asusid võistlust juhtima juba pärast koolisõitu, kui meeskonna koondtulemuseks jäi 93,40 miinuspunkti. Nende järel olid teisel positsioonil rootslased 101,50 mp-ga ning kolmandal sakslased 102,90 mp-ga.

Muudatusi tõi kross, mis tõukas nii teiselt kohalt Rootsi kui kolmandalt Saksamaa, kui rootslanna Linda Algotsson otsustas pärast teist tõrget edasi sõitmisest loobuda ning sakslane Niklas Bschorer langes kukkumise tõttu välja. Nende asemel tõusid poodiumikohtadele Suurbritannia (111,40 mp) ja Poola (187,80 mp). Liidripositsioon jäi jätkuvalt Prantsusmaa kätte, kelle koondiseliikmed lisasid koondtulemusele miinuspunkte vaid ületatud normiaja eest ja tulemuseks jäi 107,80 mp.

Pühapäevase takistussõidu raja läbisid puhtalt kaks Prantsusmaa koondise liiget: Christopher Six ja François Lemiere. Maxime Livio tegi küll kaks viga, lisades lõpptulemusele 8 karistuspunkti, kuid sellest hoolimata läks rahvuste karika kolmanda etapi võit Prantsusmaale (lõpptulemus 115,80 mp).

„Me tegime meeskonnana head tööd, kaks meist hüppasid puhtalt. Eilne kross oli üpriski raske, kuid kõik meie kolm hobust läbisid selle puhtalt ning minu oma tuli normiajale väga lähedale. Tulime siia sooviga rahvuste karika sõit võita ning saime sellega hakkama, nii et oleme väga õnnelikud,“ kommenteeris Maxime Livio.

François Lemiere võidutsemas pärast puhast parkuuri/ Foto: FEI

Teisele kohale platseerus Suurbritannia (139,40 mp) ning kolmandale Itaalia meeskond (209,00 mp). Poola koondis langes esikolmikust välja, kui ükski nende sportlastest ei läbinud parkuuri vigadeta.

Antud rahvuste karika etapp oli esimene, mis toimus uue 2020 Tokyo olümpiamängudel aset leidva meeskondliku arvestuse reeglite järgi: kõik koondised on kolmeliikmelised ning kõigi tulemused lähevad arvesse. Vastupidiselt vanale formaadile, kus neljaliikmelise meeskonna koondtulemus koosnes kolmest parimast individuaaltulemusest. Kõikidest Tokyo olümpimängudel läbiviidavatest muudatustest saad lähemalt lugeda siit.

Yoshiaki Oiwa & Calle 44/ Foto: LOTTO Strzegom Horse Trials

Individuaalarvestuses võitis klassi jaapanlane Yoshiaki Oiwa hobusel Calle 44, kes lõpetas võistluse oma koolisõidu järgse tulemusega 30,30 mp.

„Ma olen väga õnnelik ja mul on tõeliselt vedanud, et olen omale sellise hobuse saanud. Ta on suurepärane hüppaja, väga hoolas ning ka täna hüppas ta väga hästi. Ma olen temaga väga rahul,“ kiitis Oiwa oma hobust Calle 44.

Oiwa järel saavutas teise koha prantslane Christopher Six Totem de Brecey’il (30,90 mp) ning kolmandaks tõusis Suurbritannia paar William Oakden ja Cooley Ramiro (37,50 mp). Prantsusmaa koondise teised kaks liiget lõpetasid samuti esikümnes: Maxime Livio neljandal ning François Lemiere seitsmendal kohal.

Kolme etapi järel juhib rahvuste karikat jätkuvalt Rootsi, kes hoolimata oma Strzegomis saavutatud kuuendat kohta said siiski piisavalt punkte, et liidripositsioon säilitada. Teisel kohal on Prantsusmaa ning kolmandat-neljandat kohta jagavad Itaalia ja Saksamaa. Rahvuste karika hetkeseis on nähtav siin. Järgmine etapp toimub juba sel nädalavahetusel, 6.-8. juulil USA’s.

LOTTO Strzegom Horse Trials kõiki tulemusi on võimalik näha nende kodulehel.