FEI Koolisõidu Rahvuste Karika esimesed etapivõidud läksid USAle ja Hollandile

Mullu edukalt käivitunud koolisõidu Rahvuste Karika sari peab tänavu oma teist hooaega, mis sai eelmisel nädalal avalöögi USAs Wellingtonis koduvõistkonna võiduga ning jätkus juba sel nädalal Vidaubanis Prantsusmaal, kus sarnaselt eelmise aastaga võidutsesid hollandlased.

Esimest korda kolis koolisõidu Rahvuste Karikas väljapoole Euroopat ning Wellintoni etapist võttis osa kokku 9 võistkonda seitsmest riigist. Mõistagi olid kaks võistkonda välja pannud USA ja Kanada, kuid pidid punktide kogumise jaoks kumbki teatama neist ainult ühe.

Võiduvõistkonda kuulusid Silva Martin ja Rosa Cha W, Tina Konyot ja Calecto V, Adrienne Lyle ja Wizard, ning Shawna Harding ja Rigo. Teise koha napsas Kanada esimene võistkond, kaugele maha ei jäänud hispaanlased.

Korraldajad ning FEI Koolisõidukomitee esindajad olid mõttest viia Rahvuste Karikas Euroopast välja vaimustuses. USA koondise treener Robert Dover sõnas, et neil on plaanis tänavu osaleda ka teistel etappidel ning end niiöelda kokku võtta. Vidaubani etapp toimus kohe vahetult pärast Wellingtoni ning sellest otsustati siiski loobuda. Dover lisas, et sarjas osalemine tõstab USA koolisõitjate taset ja ratsanike motivatsiooni. Viimased kommenteerisid särasilmselt võistkonnavaimu erilisust ja leidsid, et ühtse tiimina esinemine on teistsugune tunne kui individuaalselt võistelda.

Eelmisel aastal Vidaubanis võidutsenud hollandlased kordasid tänavugi sama tulemust, kui nädalajagu pärast USA etappi toimus järjekordne etapp Prantsusmaal. Kuu võistkonna konkurentsis pälvisid teise koha belglased, jättes kolmandaks Rootsi. Mõistagi ei koosnenud ükski võistkond A-koondise liikmetest. Rahvuste Karikas oli mullu ja on ilmselt ka täna enamjaolt nooremate või vähmekogenud ratsanike proovikiviks. Hollandi vaid kolmeliikmelisse võistkonda kuulusid seekord Tommie Visser ja Vingino, Laurens van Lieren ja Ulysses La Haya ning Diederik van Silfhout ja Arlando.

Kui mullu peeti kokku vaid neli etappi, siis tänavu on neid kalendris kuus. Lisaks Wellingtonile on lisandunud etapp Norras Kristiansandis. Nüüd tulebki üsna pikalt oodata, sest järgmine osavõistlus leiab aset Rotterdamis alles juuni keskpaigas.