FEI kuulutas välja Noorteaasta

Rahvusvaheline Ratsaspordi Liit (FEI) kuulutas välja Noorteaasta, mis kestab käesoleva aasta augustist kuni 2010. aasta augustini ning mille eesmärgiks on tuua esile noorte inimeste tähtsust ratsaspordis.

FEI presidendi printsess Haya sõnul on ratsaspordil õnn koondada enda alla ambitsioonikaid ja töökaid noori inimesi, kes suhtlevad üha enam omavahel ka rahvusvahelisel tasemel. „Soovime leida innovaatilisi vahendeid noortega suhtlemiseks ning nende talendi austamiseks. Noorteaasta eesmärgiks on kindlustada, et meieni jõuavad kõigi 12-21-aastaste võistlejate, fännide, vabatahtlike ja toetusmeeskonna liikmete arvamused, mis aitavad meil kujundada ratsaspordist jätkusuutliku ja tulevikku vaatava ala,“ rääkis Haya.

FEI Noorteaasta leiab suuresti aset online-keskkonnas, spetsiaalsel kodulehel, mis asub aadressil www.feiyearofyouth.org, kus noored ratsasportlased ning alaga seotud inimesed saavad jagada oma arvamusi, kogemusi ning seeläbi koos edasi areneda. Lisaks kodulehe poolt pakutavatele võimalustele toimuvad Noorteaasta raames ka mitmed üritused.

Noorteaasta kestab kuni 2010. aasta augustini, kui Singapuris leiavad aset noorte olümpiamängud.

Mailis Timmi