FEI piiras meie liigas korraldatavate koolisõidu MK etappide arvu

Julia Parkhomenko ja FEI president Ingmar de Vos. Foto: erakogu

FEI piiras tulevaks hooajaks (2019-20) Kesk-Euroopa liiga Maailmakarika etappide võimalikku arvu ühe riigi kohta kolmele, võimalusega teenida punkte ainult kahelt etapilt. Ukraina ratsaliit on otsuse vaidlustanud, öeldes, et FEI ei pidanud asjaosaliste ja huvitatud osapooltega selles osas mingit nõu.

FEI tõi piirangu põhjuseks õigluse ja võrdsete võimaluste tagamise kõigile riikidele, kes liigasse kuuluvad. Ukraina ratsaliidu asepresident Julia Parkhomenko sõnul piirab see otsus koolisõidu arengut ning on, vastupidi, ebaõiglane.

„Meie riikidele on oluline, et toimuksid kõrge staatusega võistlused nagu seda on MK etapid. Sellised üritused meelitavad ligi rohkem publikut, sponsoreid ja sportlasi, tuues seega kaasa paremaid võimalusi koolisõidu arendamiseks Kesk-Euroopa regioonis. Ukrainal on neli suurt ratsakeskust ning viies kohe valmimas, mis suudaksid võõrustada MK etappe. Investoritele on oluline, et võistlus poleks lihtsalt võistlus, vaid omaks nö kõrgemat staatust,“ märkis Parkhomenko, kuid lisas siiski, et võimalus kodus vaid kahelt etapilt punkte koguda innustab ratsanikke enam osa võtma naaberriikides toimuvatest MK etappidest.

Säärane piirang kehtestati ainult Kesk-Euroopa liigale, kus Venemaa korraldab käesoleval hooajal neli etappi, Poola, Ungari ja Ukraina kaks, Eesti, Tšehhi ja Valgevene ühe etapi. Ukraina plaanis tulevaks hooajaks nelja etappi.

Põhja-Ameerika liigale, kus peetakse 12 etappi, piirangut ei seatud. Sealsetest etappidest neli  toimuvad Wellingtonis, Florida Global Dressage Festivali raames ning Temeculas, California West Coast Dressage Festivali raames. Ratsanikud saavad nõutavalt kolmelt etapilt koguda kõik punktid samal väljakul. Vaikse ookeani liigas on kuus etappi, mis kõik toimuvad Austraalias.

Kesk-Euroopa ja Põhja-Ameerika liigast pääseb üleilmsesse finaali kaks paremat sportlast, Vaikse ookeani liigast üks. Kokku pääseb finaali 18 paari, millest 9 on Lääne-Euroopa liigast.

Meie liiga hetke punktiseisu ning toimuvate etappide loetelu leiate siit (Kliki lahti full detailed PDF)