FEI president valiti Rahvusvaheliste Suveolümpiaföderatsioonide Assotsiatsiooni uueks presidendiks

Ingmar De Vos valiti ASOIFi uueks presidendiks. Foto: Jon Super

FEI president Ingmar De Vos, kes on olnud FEI president alates 2014. aastast, valiti ühehäälselt uueks Rahvusvaheliste Suveolümpiaföderatsioonide Assotsiatsiooni (ASOIF) presidendiks. Valimised toimusid 9. aprillil ASOIFi 48. üldkogul Birminghamis (GBR). Belglane Ingmar De Vos oli ainus kandidaat ja salajase hääletusega valiti ta nelja-aastaseks ametiajaks. Ta asub uuele ametikohale 1. jaanuaril 2025.

“Olen tänase tulemuse üle sügavalt liigutatud ja soovin väljendada sügavat tänulikkust usalduse eest,” ütles äsja ASOIFi presidendiks valitud Ingmar De Vos. “Jaanuaris 2025 võtan üle Francesco Ricci Bitti koha, kes on olümpialiikumises väga austatud isik. Tahan juba praegu tunnustada teda juhtimise ja saavutuste eest ning tänada teda ka kindla toetuse, heade nõuannete ja sõpruse eest.”  

“Olen täiesti teadlik, et mulle on jäetud täita suured kingad ja oma ametiaja jooksul võtan eesmärgiks jätkata ASOIFi rolli tugevdamist olümpialiikumises, keskendudes avatud ja konstruktiivsele dialoogile ROK-iga, suurendades suhtlust rahvusvaheliste alaliitude vahel ning arendades välja strateegia, et saaksime aidata kaasa olümpiamängude populaarsusele, atraktiivsusele ja jätkusuutlikkusele.”

Olümpialiikumise võtmeisikud õnnitlesid De Vosi valimise puhul

“ROKi nimel soovin edastada südamlikud õnnesoovid Ingmar De Vosile tema valimise puhul ASOIFi presidendiks,” kommenteeris ROKi president Thomas Bach. “Ootame innukalt jätkuvalt suurepärast koostööd ROKi ja ASOIFi vahel. Rahvusvahelised föderatsioonid on olümpialiikumises oluliseks tugisambaks. Alates selle loomisest 1983. aastal on ASOIF mänginud olulist rolli rahvusvaheliste alaliitude edendamisel ja tugevdamisel, tuues kokku alaliitude ühised huvid. Seda tehes on ASOIF hoidnud spordi autonoomiat ja säilitanud olümpialiikumise ühtsuse aegadel, mil see oli kõige olulisem. Uues rollis tuleb Ingmar De Vosile kasuks tema kogemus FEI presidendina ja ROKi liikmena.”

ROKi president Thomas Bach ja FEI president Ingmar De Vos 2022. aasta maailmameistrivõistlustel kolmevõistluses. Foto: FEI/ Richard Juilliart

“Olles olnud ASOIFi president peaaegu 12 aastat, tean, et Ingmar De Vosil on vajalik kogemus ja vastupidavus, et juhtida ASOIFi,” lausus ametisolev president Francesco Ricci Bitti. “Mul on olnud hea meel teha temaga koostööd mitte ainult ASOIFis, vaid ka teistes ametikohtadel. Ingmar on väga kogenud, lahenduste-keskne ja mis kõige olulisem- tal on imetlusväärsed isikuomadused. Samuti on suurepärane teada, et tal on täielik liikmete toetus- see on edu võti. Täna on hea päev ASOIFi ja olümpialiikumise jaoks.”

“Belgia Olümpiakomitees tunneme Ingmarit väga usaldusväärse ja tööka ametnikuna, kes on väga kohusetundlik ja kelle süda kuulub spordile,” ütles Belgia Olümpiakomitee (COIB) president Jean-Michel Saive. “Meil on väga vedanud, et oleme saanud kasutada tema oskusteavet strateegiliselt oluliste otsuste tegemisel. Soovin Ingmarit õnnitleda selle ametikoha puhul, juhtida esimese belglasena olulist organisatsiooni olümpialiikumises. Olen veendunud, et ta osutub suurepäraseks ASOIFi presidendiks. Soovin talle kõike head.”

Ingmar De Vosi ametiaeg FEI presidendina kestab 2026. aastani.