FEI kolmevõistluse Rahvuste Karikal võidutsesid taas prantslased

FEI Eventing Nations Cup Millstreet IRL 2018 Winning French team Photo FEI/Tony Parkes

22. – 26. augustini võistlesid kolmevõistlejad Iirimaal, Millstreet International Horse Trials raames toimunud FEI rahvuste karikal. Nii meeskondlik kui individuaalne võit läks Prantsusmaale.

Võitjateks kuulutatud Thomas Carlile ja Upsilon asusid liidripositsioonile juba pärast koolisõitu tulemusega 16,8 miinuspunkti. Carlile’i ja Upsiloni saavutatud tulemus on vähim, mis sel kümnendil on CIC3* skeemis välja sõidetud ning andis ühtlasi neile tubli edumaa teisele kohale jäänud Bruce O. Davidson Jr ees (23,50 mp). Kolmandaks sõitis end inglanna Rosalind Canter hobusel Zenshera saades tulemuseks 24,00 mp-d.

FEI Eventing Nations Cup Millstreet IRL 2018 Highest placed French rider after cross country was Thomas Carlile FRA riding Upsilon
Photo FEI/Tony Parkes

Krossil lisasid Carlile ja Upsilon oma ratsastusjärgsele tulemusele vaid 0,8 miinuspunkti normiaja ületamise eest, säilitades liidripositsiooni. Konkurentsist langes välja Buck Davidson, kelle hobune Carlevo võeti väikese vigastuse tõttu enne krossi maha. Seega võttis Carlile’i järel teise positsiooni enda kätte Rosalind Canter, kelle tulemusele lisandus kaks miinuspunkti normiaja ületamise eest.

Puhta sõiduga normiaja piires tõusis kolmeteistkümnendalt kohalt kolmandale inglane Alexander Bragg hobusel Barrichello (28,90 mp). Bragg näitas sama tugevat taset ka oma teise hobuse Shannondale Percy’ga, jäädes neljandale kohale vaid 0,1 mp suuruse vahega (29,00 mp).

Paremusjärjestuse esimene ots jäigi samaks, kui kõik neli paari hüppasid parkuurid vigadeta. Sealjuures lisas Alex Bragg mõlema hobusega tulemusele ühe karistuspunkti normiaja ületamise eest. Kuid kuna pärast krossi tema järel oma mõlema hobusega viiendat ja kuuendat kohta jaganud Liz Hallday-Sharp tegi parkuuris Fernhill By Night’iga ühe vea ning Deniro Z’ga lausa kolm viga, säilitas Bragg oma positsioonid.

FEI Eventing Nations Cup Millstreet IRL 2018 Alexander Bragg GBR riding Barrichello
Photo FEI/Tony Parkes

Prantsusmaale neljas meeskondlik võit sel aastal

Juba kolm FEI rahvuste karikat sel aastal võitnud Prantsusmaa võttis viimasel päeval takistussõidu vastu liidripositsioonil, kuid seda Suurbritannia ees vaid ühe miinuspunktiga. Siiski ei õnnestunud brittidel prantslasi lüüa, kui ainus tõkete poolest puhas sõit tuli Alex Bragg’i ja Barrichello poolt. Bragg’i koondisekaaslased Camilla Dumas ja Flora Harris said parkuuris vastavalt neli ja kaheksa karistuspunkti ning Francis Whittingtoni hobune Nimrod II ei läbinud hommikust veterinaarkontrolli.

FEI Eventing Nations Cupª Millstreet IRL 2018 Francois Lemiere FRA riding Ogustin du Terroir
Photo FEI/Tony Parkes

Seevastu prantslaste kolmest paarist (neljas tiimiliige Marie Charlotte Fuss langes krossil välja) tegid parkuuris ühe vea vaid Christopher Six ja Totem de Brecey; Francois Lemiere Ogustin du Terroir’il läbis parkuuri vigadeta. Thomas Carlile’l ja Upsilonil oli viimastena starti minnes nii meeskondlikult kui individuaalselt kahe vea jagu edumaad. Kuid Upsilon näitas, et edumaad tal vaja polnud ning puhta sõiduga kroonitigi prantslased rahvuste karika võitjateks.

Hõbeda võitis Suurbritannia meeskond ning kolmanda koha pälvis kodupubliku ees Iirimaa.

 

Millstreet International Horse Trials kõiki tulemusi saab näha siit.