FEI rõhutab uues kampaanias hobuse ja inimese vahelist sidet

Pariisi 2024. aasta olümpia- ja paraolümpiamängudeni on jäänud vaid mõned nädalad ja FEI käivitas globaalse turunduskampaania “A bond like no other”. Kampaania tõstab au sisse hobuste kohtlemise ja tähistab ainulaadset ja pikaajalist sidet hobuse ja inimese vahel.

Koostöös Londoni turundusagentuuriga Redtorch loodud kampaania eesmärk on kaasata olümpia- ja paraolümpia ratsaspordifänne ning jõuda laiema publikuni, näidates hobuse ja inimese unikaalset sidet ning selle olulist rolli ratsaspordis.

“Ratsasport on rikkalik mosaiik lugudest, mis illustreerivad sügavat sidet hobuse ja ratsaniku vahel,” selgitas FEI kommertsjuht Ralph Straus. “See on side, mis mitte ainult ei ajenda hobust ja inimest saavutama sportlikku tipptaset, vaid nagu paljud ratsanikud kinnitavad, aitab kaasa ka inimese emotsionaalsele heaolule. Paljude inimeste jaoks on ratsasport elukestev kirg ja kogukond. Hobuinimesed leiavad ühise keele, mõistes seda unikaalset suhet.”

“Selle kampaania kaudu tahame viia need lood laiemale publikule, andes aimu selle erilise hobuse ja ratsaniku sideme sügavusest ja ilust. Loodame, et loomasõpradele ja spordihuvilistele mõeldud sisu aitab kaasata uusi fänne, kes on ratsaspordist huvitatud ja soovivad saada osa selle rikkalikust pärandist.”

Kuigi kampaaniat juhib FEI, on see koostööpõhine ettevõtmine, mis leiab kajastamist ratsakogukonnas. Kampaanias osalevad riiklikud alaliidud, sportlased, hooldajad/groomid ja hobuse omanikud, jagades oma lugusid laiema publikuga.

Olümpiamängude võõrustajariigil Prantsusmaal on samuti oma lood rääkida. Prantsusmaa kuulub ratsaspordis võidetud 33 olümpiamedaliga enim olümpiamedaleid võitnud riikide esiviisikusse. Lisaks FEI võistluste juhtiva korraldajana on Prantsusmaa esirinnas ka hobuste aretuses.

“Ratsasport põhineb kahe tundliku olendi vahelisel suhtel, kellel on oma iseloom, kuid kes loovad suhte, mis aja jooksul areneb ja kasvab,” selgitas FEI peasekretär ja Paraolümpia Spordialade Organisatsiooni (APSO) president Sabrina Ibáñez.

“Et ratsaspordis tõeliselt edukas olla, peavad hobune ja inimene veetma kvaliteetaega koos, et luua usaldus. See ei erine sellest, kui sul on parim sõber ja pärast pikaajalist sõprust saate teineteise lauseid lõpetada. See on mitteverbaalne side ja suhte emotsionaalne olemus, mis on eriline ja ainulaadne. Lõppkokkuvõttes on see teineteise mõistmine sõnadeta.”

Pariisi 2024. aasta ratsaspordiüritused toimuvad imekauni Versailles lossi ja pargi taustal, mis on kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse. Olümpiamängud toimuvad 26. juulist kuni 11. augustini, millele järgnevad paraolümpiamängud 28. augustist kuni 8. septembrini 2024.