FEI sõlmis 10aastase multimiljonilise tehingu uue peasponsori Longines\’iga

Eilne FEI pressiteade ütleb, et FEI ja Šveitsi kellafirma Longines on sõlminud ratsaspordi jaoks läbi aegade suurima sponsorlepingu, mille kestvuseks on 10 aastat ning summaks 9 kohaline number eurodes.

FEI pikaajaline sponsor Rolex on oma kohustusi ratsaspordi ees lõpetamas, kuna Longines'ist saab FEI uus ametlik kell ning ajavõtja. See tähendab, et Longines'i nime hakkavad kandma näiteks rahvusvaheline takistussõidu edetabel (siiani Rolex Ranking), Maailmakarika sari takistussõidus (alates 2013/2014 hooajast) ning Kestvusratsutamise MM aastatel 2016 ja 2020. Longines on ühtlasi ametlik ajavõtja sellistel suurvõistlustel nagu Furusiyya FEI Nations Cup™ (alates 2013) ja FEI World Equestrian Games™ aastatel 2018 ja 2022. Ühtlasi ollakse põhisponsoriks FEI TV-le.

Tähtsaimaks elemendiks uues partnerluslepingus on Longines'i poolt tehtavad ulatuslikud investeeringud tipptasemel ajavõtu- ja andmehaldussüsteemidesse, mis on spetsiaalselt mõeldud ratsaspordile. Arendused hõlmavad nii hiiglaslikke ekraane ja tabloosid, teleülekandeid kui ka erinevaid multimeediarakendusi. Mõistagi on see alles algus.

Sponsorlepingule kirjutasid eile Lausanne'is alla FEI President HRH Princess Haya ja Swatch Groupi juhatuse esimees proua Nayla Hayek. "Täna on tõeliselt ajalooline päev nii FEI kui maailma ratsaspordi jaoks üldiselt. Longines ja FEI jagavad ühist kirge hobuste vastu ning see pikaajaline leping on enamat kui lihtsalt kinnitus sellele, kui pühendunud on uus peatoetaja meie spordialale. See revolutsiooniline tehnoloogiaarendus, mis Longines'il ees seisab, on suurepäraseks vahendiks meie spordiala paremini mõistmisel, ratsaspordi uuele tasemele viimisel ning täiesti uue fännibaasi loomisel, mis juba sai alguse Londoni OM-il," kommenteeris Haya.

"Selle lepinguga astus Longines ratsaspordis hiiglasliku sammu, tugevdades oma pikaajalist pühendumust peasponsoriks saamisega. Me ei ole ainult partner, vaid eelkõige tipptasemel teenusepakkuja. Meie vastutada jääb kvaliteetne ja usaldusväärne ajavõtmine tähtsaimatel ratsaspordivõistlustel," lisas Swatch Groupi juhatuse esimees Nayla Hayek.

Longines on 1832. aastal rajatud luksuskellade firma, mille omanik on Swatch Group. Nende tiibadega liivakella kujuline logo on vanim kellafirmade poolt registreeritud logodest maailmas. Longines on tuntud nn lendurikellade poolest. 1927. aastal üle Atlandi lennanud Charles Lindbergh oli Longines'i tolleaegse direktori sõber ning ühtlasi ka leiutaja, kes kavandas spetsiaalse lenduritele mõeldud kella, mis aitas õhus navigeerumisel. Tema kavandite baasil tehakse kellasid ka tänapäeval. Longines vastutas ka ajavõtu eest esimestel kaasaegsetel Olümpiamängudel aastal 1896.

http://www.longines.com/