FEI täiendab keelatud ainete nimekirja 5. aprillil 2010

Rahvusvahelise Ratsaspordi Föderatsiooni (FEI) teatel täiendatakse ratsaspordis keelatud ainete nimekirja 5. aprillil 2010. Samal kuupäeval hakkab kehtima ka uus ratsaspordi dopingu ja kontrollitud ravimite regulatsioon.

Keelatud ainete nimekirja täiendamine otsustati möödunud kuul FEI peaassambleel. Kuigi algselt pidi uus regulatsioon jõustuma varem, on vahepeal selgunud, et selle liiga kiire rakendamine tooks lisaprobleeme paljudele ürituste korraldajatele, rahvuslikele föderatsioonidele ning tõuaretajatele, mistõttu lükati uute dopingu reeglite kehtestamine edasi 5. aprillile tuleval aastal. Uus tähtaeg võimaldab läbi viia täiendavaid uuringuid ning pidada arutelusid oma ala professionaalidega nii sportlaste, tõuaretajate kui ka veterinaaride hulgast.

FEI presidendi printsess Haya sõnul on organisatsioon vastuvõetava regulatsiooni eest juba palju kriitikat saanud. „Suhtume saadud tagasisidesse äärmise tõsidusega. Meie kõrgeimaks eesmärgiks on kõigi meie liikmete heaolu ning nende soovidega arvestamine, mistõttu on õiglane uue keelatud ainete nimekirja kehtestamist edasi lükata ning kuulata ära kõigi arvamused antud teemal,“ ütles Haya.

Mailis Timmi