FEI treenerikoolituse läbisid edukalt 10 õppurit

Aprilli lõpus toimunud FEI treenerikoolitusel (Level 1 Course for Coaches) osalejatest said kõik FEI treeneritunnistuse. Värske info põhal on FEI treenerid Reena Jürgens, Andrus Kallaste, Kaie Kangur, Margit Mägi, Ivo Ots, Ebbe-Liisa Sõnajalg, Andres Treve, Andres Udeküll, Heiki Vatsel ja Eva-Maria Vint-Warmington.

Juba kolmandat korda korraldas Eesti Ratsaspordi Liit koostöös EOK ja Olympic Solidarityga rahvusvahelise ratsaspordi treenerikoolituse. Sellel korral tegi piiratud arvu kohatde tõttu oma valiku ERL ja kutsututeks olid eeskätt tegevsportlased-treenerid,

kellel puudus EOK treenerikutse, kuid kes tegelikult ratsutamisõpetust erinevates tallides jagavad. Eestist osales kokku 10 inimest, lisaks veel osavõtjaid Kreekast, Lätist ja Slovakkiast. Kokku osales koolitusel 14 õppurit ja mõned vabakuulajad. FEI poolt oli kursuse läbiviijaks kreeklane Stavros Georgopoulos. Nelja päeva jooksul õpiti treeneritöö põhitõdesid, treeningute läbiviimist eraldi alade kaupa, külastati kolmevõistluse maastikutreeningut Kurtnas ja koolituse lõpuks said kõik treenerid (ka koolisõitjad) proovida kätt näidisratsanike abli treeningparkuuri koostamisel ja läbimise õpetamisel.

Eesti Ratsaspordi Liit tänab kursuse ladusa koraldamise eest projektijuht Therje Prohorovat ja tema abilisi!

ERL