Fuchs ja Clooney 51 teist aastat järjest parimad Lyonis

Martin Fuchs & Clooney 51. Foto: FEI / Eric KNOLL.

Lääne-Euroopa takistussõiduliiga jätkus läinud nädalavahetusel Prantsusmaal Lyonis. Napilt võtsid võidupunktid valitsevad Euroopa meistrid Martin Fuchs ja Clooney 51.

Kohalik rajameister Gregory Bodo oli nädalalõpu põhisõiduks pannud üles pika kuid hobusesõbraliku raja, kus mõlemad süsteemid koos normiajaga nõudsid enim ohvreid. Küll aga leidsid 13 sportlaspaari küsitud küsimustele õige vastuse ja läksid võitjat selgitama ümberhüpetele.

Jessica Springsteen ja RMF Zecilie sõitsid kolmanda paarina ümberhüpetel teistele ette korraliku tulemuse. Entusiastlik mära läbis raja linnutiivul, hüptes teises pooles peaaegu üle ühe okseri külgväravate. Mida ratsanik edasi, seda rohkem tundus kindel USA sportlase võit. Üheksandana startinud Martin Fuchsil ja Clooney‘l oli aga hiliste tulijatena eelis ning üks samm vähem viimasele tõkkele andis neile vajaliku pool sekundit ajavõitu ning esikoha. Eelviimasena platsile tulnud Pieter Devos ning Claire Z liikusid samuti tempokalt, kuid ei suutnud sellegipoolest Fuchsi ja Springsteeni ületatada, olles Lyonis sel korral kolmandad.

Martin Fuchs ja Clooney 51. Foto: FEI / Eric Knoll.
Jessica Springsteen ja RMF Zecilie. Foto: FEI / Eric Knoll
Pieter Devos ja Claire Z. Foto: FEI / Eric Knoll

Šveitslane, kelle jaoks tegu oli teise järjestikuse Lyoni võiduga, sõnas, et hobune oli heas vormis ja hüppas väga hästi. Küll aga ei plaani ta Clooney’t MK-etappidel enam kasutada, säästes teda võimaliku MK-finaali ja Tokyo OMi jaoks.

Martin Fuchs on üle võtnud ka üldarvestuse liidripositsiooni, olles kogunud 24 punkti. Teine on Peder Fredricson 21 ja kolmas Bryan Balsiger 20 punktiga.

Järgmine MK-etapp leiab aset Itaalias Veronas sel nädalavahetusel.

Kõik Equita Lyoni tulemused leiate siit!