Fuchs ja Farrington eelmise nädalavahetuse suured võitjad Genfis

Martin Fuchs ja Clooney 51 auringil. Foto: CHI de Geneve

Maailma takistussõidu absoluutne paremik veetis eelmise nädalavahetuse Genfis, kus leidis aset korduvalt maailma parimaks võistluseks tituleeritud CHI de Geneve. Nädalavahetuse oluliseimad sõidud olid vaieldamatult Rolex Grand Prix ning IJRC Top 10 finaal, kuid näha sai ka sisekrossi ja rakendi MK-etappi. 

Fuchs ja Clooney panid kirsi tordile Rolex Grand Prix’s

Šveitslane ja tema pikaajaline partner saavad 2019. aastat kindlasti üheks oma parimaks. Selleaastased saavutused nagu näiteks EM individuaalne kuldmedal, MK-finaali ja maailma edetabeli teine koht, Global Champions League’i üldvõit, MK-etapivõit ja auhinnalised kohad erinevatest GP’dest said nüüd ilusa punkti, kui Martin Fuchs ja Clooney 51 võtsid 0,05 (!) sekundilise eduga kodupubliku ees Rolex Grand Prix võidu.

Sõit, mis peeti kõrgusel 160 cm ja on osa Rolex Grand Slam sarjast, oli kõike muud kui lihtsate killast. Hiiglaslikud okserid, tehnilised mõõdetud vahed ja lähenemised panid paljud kukalt kratsima ning vigu tehti rajal palju. 40st starti tulnud sportlasest leidis rajameistrite esitatud küsimustele lahenduse 11, kes pääsesid edasi ümberhüpetele. Beat Mändli ja Penelope Leprevost ületasid kahjuks normiaega, saades selle eest ühe karistuspunkti.

Esimene väga kiire puhas sõit ümberhüpetel tuli Jerome Guery‘lt, kes Quel Homme de Hus’iga jõudis finišisse ajaga 39,07 sekundit, mis andis kokkuvõttes kolmanda koha. Martin Fuchs oli aga seadnud silmad oma esimese Rolexi teki saamisele ja Clooney tõi kastanid tulest välja, saades kirja aja 38,60 sekundit. Ei Fuchsi sõber ja maailma esinumber Steve Guerdat (Albführen’s Bianca) ega teised tempokad sõitjad ei saanud teda kätte ning ümberhüpete lõpp jõudis aina lähemale. Eelviimasena startinud Scott Brash ja Hello Senator pakkusid pinget aga täie raha eest, kui liiguti Fuchsiga peaaegu identses tempos finiši suunas. Küll aga jäi seni ainukesena Rolex Grand Slami võitnud Brashil lihtsalt õnnest puudu, kui aeg 38,65 jättis ta napilt šveitslase seljataha ja leppida teise kohaga.

Jerome Guery ja Quel Homme de Hus. Foto: J. Guery FB
Scott Brash ja Hello Senator. Foto: S. Brash FB

Fuchs, kes nüüd alustas oma teekonda Rolex Grand Slami tiitli poole, sõnas naljatledes pressikonverentsil, et Guerdat’ peab hakkama nüüd veidi oma territooriumi jagama kuna Zürichis enam võistlust ei toimu. Loomulikult oli sportlane oma hobuse soorituse üle väga uhke ja võit tekitas palju kõrgeid emotsioone.

Maailma nr 11 võitis IJRC Top 10 finaali

Kiire, kiirem, Kent Farrington – nii saab kokku võtta USA sportlase soorituse top 10 finaalis, mis on (tehniliselt) avatud maailma 10 parimale ratsanikule. Kuna aga Beezie Madden otsustas osalemisest loobuda, sai tema koha endale kaasmaalane Kent Farrington.

Ümberhüpetele peetud parkuur kõrgusel 160 cm pakkus omajagu draamat kui nii Pieter Devos’i (Espoir), Henrick von Eckermann’i (Toveks Mary Lou) ja Peder Fredricsoni (H&M All In) sõidud ebaõnnestusid. See eest särasid esimeses voorus maailma nr 1 Steve Guerdat (Alamo), Darragh Kenny (Romeo 88) ja Kent Farrington (Austria 2), kes kõik said kirja vigadeta sõidud.

Kiireima esimese vooru ajaga oli Farringtonil oluline eelis viimase startija näol. Täiskäik sees, edetas ta puhta sooritusega teise koha saanud Darragh Kennyt enam kui kahe sekundiga. Guerdat’ üks eksimus jättis ta suurest mängust eemale ning poodiumi kolmandale kohale tõusis kokkuvõttes ühe karistuspunktiga lõpetanud Christian Ahlmann hobusel Clintrexo Z.

Top 10 finaali poodium. Foto: CHI de Geneve

Kõik Genfi tulemused koos videotega leiate siit!