Furusiyya FEI Nations Cup Kanada etapi võitis Iirimaa koondis

Möödunud reedel viidi suures Kanada ratsakeskuses Spruce Meadow`s läbi Põhja-Ameerika ning Kariibide regiooni kolmas ja ühtlasi viimane Furusiyya FEI Nations Cup etapp, millelt lahkus võiduga regiooni mitte kuuluv Iirimaa koondis.

Alustuseks olgu öeldud, et iirlastele oli Spruce Meadow Rahvuste Karika võit juba teine järjestikune. Iirlased, kes Rahvuste Karika punkte koguvad loomulikult Euroopast, sellle esimesest divisjonist, olid esindatud koosseisus: Shane Sweetnam ja Eregast vant Klezelhof, Richie Moloney ja Slieveanorra, Darragh Kenny ja San Souci Z ning Conor Swail ja Lansdowne. Iirlased asusid juhtima esimeses voorus ning suutsid edu hoida lõpuni. Nende koondtulemuseks jäi kolm karistuspunkti, mis kõik teeniti ületatud normiaegade eest.

Kanada esindusvõistkonda tabas löök vahetult enne starti, kui nende ankrumehest olümpiavõitja Eric Lamaze`i hobune Zigali PS näitas longet. Kanadalased jäidki kolmekesi ning esinumbri ära langedes lõpetati 22 karistuspunktiga neljandal kohal. Teine ja kolmas koht kuulusid Spruce Meadow`s Ühendriikide võistkondadele.

Põhja-Ameerika ja Kariibide regioonis on Furusiyya FEI Nations Cup tänavused etapid sellega peetud. Oktoobrikuisesse finaali Barcelonas kvalifitseerusid Ameerika Ühendriigid ja Kanada. Euroopas jätkub Rahvuste Karika sari juba homme, mil Rotterdami CHIO5* raames peetakse esimese divisjoni järjekordne etapp.

Spruce Meadow võistluse tulemused ja muudki huvitavat selle keskuse kohta leiate aadressilt http://www.sprucemeadows.com/