Furusiyya FEI Nations Cup Šveitsis brittidele, Portugalis prantslastele

Eile peeti Furusiyya FEI Nations Cup etapid nii Euroopa esimeses kui teises divisjonis. Kui Šveitsis St. Gallenis peetud esimese divisjoni etapi võitsid britid punktise eduga hispaanlaste ees, siis Portugali pealinnas Lissabonis olid parimad prantslased.

Esimese divisjoni etapil asus starti 8 rahvuskoondist, kellest viis – Belgia, Hispaania, Šveists, Rootsi ja Ukraina – kogusid punkte. Võit läks St. Gallenis brittidele, kes ei esinenud sugugi oma parimas koosseisus. Kolme karistuspunktiga teenisid võidu Daniel Neilson ja Varo M, Spencer Roe ja Wonder Why, Robert Whitaker ja Catwalk IV ning Guy Williams ja Zaire. Vaid punktiga jäid brittidele alla hispaanlased, juba seitse punkti enam kogunes rootslastel. Viimaste koondisest puudusid esinumbrid Rolf Göran Bengtsson ja Henrik von Eckermann. Seevastu parimas koosseisus esinenud koduvõistkond pidi lõpetama neljanda tulemusega.

Pärast nelja etappi juhib esimest divisjoni tiitlikaitsja Prantsusmaa, millel punkte 245. Võrdselt 220 punktiga jagavad teist kohta Šveits ja Belgia, neljandaks tõusis 202.5 punktiga Hispaania. Järgmine esimese divisjoni etapp peetakse 20. juunil Rotterdamis.

Lissabonis peeti teise divisjoni etapp, mille võitsid kaheksa karistuspunktiga divisjoni mittekuuluvad prantslased, keda esindasid Laurent Goffinet ja Qantar des Etisses, Caroline Nicolas ja Mozart de Beny, Marie Demonte ja Rhune d`Euskadl ning Cedric Angot ja Rubis de Preuilly. Teist kohta jäid Lissabonis jagama kaks maailma suurimat portukalikeelset riiki – Portugal ja Brasiilia. Punkte kogusid Lissabonis Portugal ja Itaalia.