Furusiyya FEI Nations Cup tänavune võit Saksamaale

Kaheksa koondise vahel eile hilisõhtul peetud Furusiyya FEI Nations Cup finaai lõpplahendus kujunes põnevaks, kui ümberhüpetel suutis Saksamaa edestada Suurbritanniat ning Ludger Beerbaumi koondise karjäär sai stiilse lõpp-punkti paigas, kus vanameister võitis 1992.a. oma esimese individiuaalse olümpiakulla.

Kolmes esimeses sõitjate voorus olid Saksamaale sõitnud nulli Christian Ahlmann ja Taloubet Z, Janne Frederike Meyer ja Goja, Marcus Ehning ja Pret a Tout olid tulnud neljaga. Brittidel oli samuti kaks nulli – valitsev olümpiavõitja Nick Skelton ja Big Star ning Michael Whitaker ja Viking. Jessica Mendoza ja Spirit T lõpetasid seevastu 12 karistuspunktiga. Viimases voorus otsustasid liidervõistkondade saatuse Scott Brash ja Ludger Beerbaum. Mõlemad suurmeistrid tegid nulli, Brash võistles talle hiljuti Spruce Meadow`s võidu toonud Ursulaga, oma viimast koondise starti teinud Beerbaum hobusega Casello. Nii jäigi sakslastele ja brittidele null, mis tähendas ümberhüpeid tiitlile.

Samal ajal oli selgunud kolmas koht, mille võtsid jänkid nelja karistuspunktiga. Neljas koht Itaaliale, viies Iirimaale ja kuues Šveitsile. Kõik kolm lõpetasid viie punktiga, erandina Rahvuste Karika etappidest, sai Barcelonas otsustavaks kolme parima aegade summa. Mullused võitjad belglased kogusid 16 karistuspunkt, saades seitsmenda koha, kaheksandana lõpetasid hollandlased.

Ümberhüpetele siirdusid Skelton ja Ehning. Augustis individiuaalse olümpiakulla võitnud paar tegi kiire ja puhta sõidu, kuid Saksamaad esindanud Ehning ja Pret A Tout suutsid olla kiiremad, viies võidukarika Saksamaale. "Ma vaatasi Nicki sõitu ja teadsin, et saan olla kiirem," mainis Ehning hiljem, "kuid olin suure pinge all, sest tahtsin ilmtingimata tuua Ludgerile võidu tema viimasel Rahvuste Karikal ja see õnnestuski!".

Kõik Barcelona tulemused leiate aadressilt

http://www.longinestiming.com/#!/equestrian/2016/1234/html/en/longinestiming/index.html