Furusiyya FEI Nations Cup tänavuse hooaja võitis Prantsusmaa

Eile õhtupoolikul jõudis Barcelonas Real Club de Polo territootiumil lõpule uue formaadi järgi peetud Furusiyya FEI Nations Cup, mille finaalis triumfeerisid Prantsusmaa takistussõitjad.

Nations Cup finaalsõidu näol oli tegemist ühevoorulise parkuuriga kõrgusel 160 cm, kus osalesid reedese kvalifikatsioonisõidu alusel kaheksa parimat rahvuskoondist. Reedesed tulemused arvesse ei läinud, alustati nullist. Heitlus esikohale toimus Prantsusmaa ja Brasiilia vahel. Põnevust jagus viimase vooruni. Prantsusmaa tulemuseks oli parimana kaheksa karistuspunkti, kui starti asus viimasena brasiillaste ankrumees Alvaro de Miranda hobusega Rahmannshof`s Bogeno. Brasiilia vajas võiduks puhast sooritust, mis oleks jätnud nende tulemuseks 5 karistuspunkti. Paraku de Miranda seda ei suutnud ning tema neli karistuspunkti andsid pinevas heitluses Brasiiliale teise koha. Kolmandal kohal lõpetasid iirlased, kelle tulemuseks jäi 12 karistuspunkti. Sama punktisumma kogus ka Madalmaade koondis, kuid nende koondaeg, mida Rahvuste Karika finaalis arvestatakse, oli halvem.

Võidukasse, 500 000 eurot võitnud, Prantsusmaa koondisesse kuulusid Patrice Delaveau ja Orient Express Hdc, Aymeric De Ponnat ja Armitages Boy, Simon Delestre ja Qlassic Bois Margot ning Penelope Leprevost ja Nayana. Eriauhinnana jagati välja 200 000 eurot reedel ja pühapäeval puhta soorituse teinud sportlaste vahel. Sellise saavutuseni jõudsid kanadalane Eric Lamaze hobusel Powerplay ning britt Scott Brash hobusel Ursula. Teise eriauhinnana anti välja Furusiyya Ratsaniku ehk finaali parima ratsaniku tiitel, mille vääriliseks tunnistati Sydney Olümpiavõitja, hollandlane Jeroen Dubbeldam. Finaalis nulliringi teinud Dubbeldami hindas parimaks žürii, kuhu kuulusid motosportlane Alex Crivillé ning Konföderatsioonide Karika Hispaania tennisenaiskonna kapten Conchita Martinez.

Võidukas Prantsusmaa Chef d“Equipe Philippe Guerdat kirjeldas oma arvamust uuest Rahvuste Karika formaadist järgnevalt: „Kui FEI tuli uue formaadi ideega, siis ma olin sellele vastu ning võitlesin tõsiselt John Roche`le (FEI Takistussõidu Direktor) vastu, kuid lõpuks pean nentima, et temal oli õigus. Mitte seepärast ei räägi ma nii, et me täna võitsime, ma näen ka täna asju, mida peaks muutma, kuid see siin sarnanes Maaimameistrivõistlustega. Ilmselt on tuleval aastal finaalis juba olümpiamängude tunne!“

Laupäeval peeti finaali mitte pääsenud koondiste vahel lohutussõit, kus võidu võttis Ameerika Ühendriikide koondis. Suurvõistluse kodulehekülje leiate aadressilt http://www.csiobarcelona.com/eng/index.asp .