Furusiyya FEI Nations Cup teise divisjoni võitsid tšehhid poolakate ees

Möödunud nädalavahetusel peeti Itaalias asuvas Arezzo ratsakeskuses viimane Furusiyya FEI Nations Cup etapp enne Barcelona finaali, mis loeti San Marino Rahvuste Karikaks. Teisest divisjonist pääsesid finaali Tšehhi ja Poola.

Nädalapäevad tagasi analüüs Hobumaailm teise divisjoni seisu enne viimast, Arezzos peetud San Marino etappi, mis mäletatavasti oli pingeline. Võrdselt 335 punktiga olid esimesel ja teisel kohal Ukraina ja Soome, nedi ohustasid Tšehhi ja Poola, kes viimasel etapil esimese ja teise koha saades neist mööduksid. Ukraina ja Soome õudusunenägu sai teoks ja täpselt nii läkski – tšehhid võtsid võidupunktid, poolakad teise koha punktid. Sel moel kogus Tšehhi 345 punkti ja võitis divisjoni, teise koha saavutas Poola 340 punktiga. Mõlemad koondised lunastasid sellega pileti 24.-27. septembrini Barcelonas peetavasse finaali. Tšehhi pääses tulemusega järgnevaks aastaks Euroopa kõrgliigasse ehk esimesse divisjoni.

San Marino Rahvuste Karikal osales kokku 12 koondist. Omaette klassist olid Brasiilia ja Prantsusmaa, kes selgitasid 12 karistuspunkti juures võitja ümberhüpetel. Brasiiliale tõi võidu Marlon Modolo Zanotelli, kes läbis hobusega Valetto JX ümberhüpped nelja karistuspunktiga, seevastu kui prantslaste Bernard Briand Chevalier ja Qadillac du Heup kogusid kaheksa karistuspunkti. Tšehhid, kes võtsid teise divisjoni võidupunktid, olid võistluse arvestuses kolmandal kohal 29 karistuspunktiga. Poolakate tulemuseks oli 36 karistuspunkti, mis andis võistluses kuuenda koha.

San Marino Rahvuste Karika Grand Prix võit läks samuti Brasiiliasse, selle võitis Bernardo Alvez hobusega Vatson Sitte. San Marino Rahvuste Karika tulemused leiate aadressilt http://eventcontent.hippoonline.de/1064/1064zeitplanDEU.htm?style=longines