Furusiyya FEI Nations Cup uus hooaeg algas eile Emiraatides, etapivõit Ukrainale

Üllatusi ja pöördelisi momente täis Furusiyya FEI Nations Cup™ avaetapp tõi raske võidu Ukraina võistkonnale. Finaali liiguvad siit napilt teiseks jäänud Katari võistkond ning Saudi-Araabia, kes lõpetas kolmandana.

Lähis-Ida grupi jaoks oli Al Aini etapp ainuke finaali kvalifikatsioon ning ehkki saudid lõpetasid kolmandana, teenisid nad ühe kahest edasipääsukohast, sest Ukraina kuulub Euroopa 1. divisjoni. Kokku võitlesid kahele edasipääsukohale kuuest riigist vaid kolm – lisaks Katarile ja Saudi Araabiale ka Araabia Ühendemiraadid. Lisaks osalesid võistlusel juba nimetatud Ukraina, Süüria ja Jordaania. Teise vooru jõudis kokku vaid neli võistkonda. Jordaania kaks võistkonnaliiget neljast elimineeriti esimeses raundis, Araabia Ühendemiraadid otsustasid ise katkestada.

Mitmed ratsanikud tegid siin oma 5* Rahvuste Karika debüüdi, ning rajameistril Frederic Cottier’l (FRA) seisis ees suur väljakutse ehitada selline rada, mis oleks piisavalt raske kogenud sõitjatele, ent siiski jõukohane ka debütantidele.

Avavooru suurim üllatus tuli, kui Saudi Araabia ülikogenud Ramzy Al Duhami hobusel Al Capone eksis takistusega ning elimineeriti. OM pronksmedalistid saudid, kes olid kindlasti edasipääsu favoriidid, said seega võistlusele väga ebakindla alguse. Esimesest voorust koguti 13 kp, teisest lisandus 8. See oli siiski piisav, et kindlustada kolmas koht.

Ukrainlastele oli avavoor edukas, kolm puhast sooritust lubasid ankrumehel Ulrich Kirchhoffil ja Chacclandil mitte startida. Kuid Katarilgi polnud muud peas kui võidumõtted, kokku koguti esimesest ringist 1 kp. Teises voorus ukrainlastel siiski kerge polnud – Cassio Rivetti ja Vivant võtsid maha 2 takistust, Aleksandr Onishchenko ja Pius Schwizeri endine tipphobune Carlina lisasid juurde veel 15 kp ning Ferenc Szentirmai ja Quickdiamond 4 kp. Ankrumehel Ulrich Kirchhoffil õnnestus lõpetada aja eest kogutud 1 karistuspunktiga. Kokkuvõttes andis see kolme parema soorituse tulemusena võistkonnale 13 kp. Katari mehed tõid tabloole kokku 12 kp, mis koos eelmisest voorust kogutud ühega andis kokku sama tulemuse – 13 kp.

Järgnesid ülipõnevad ümberhüpped Ukraina ja Katari vahel, mille esindajateks valiti Cassio Rivetti ja Sheikh Al Thani, kes mõlemad suutsid teha veatu soorituse, Rivetti vaid 0,72 sekundit kiiremini.

Kogu võistluse ainsana sõitis mõlemad voorud (ning hiljem ka ümberhüpped) puhtalt just Sheikh Ali Bin Khalid Al Thani oma 9aastasel märal Vienna Olympic.

Furusiyya FEI Nations Cup™ Jumping ametlik ajavõtja on Longines, Furusiyya on Saudi Araabia ratsaspordifondi ärinimetus; fond sõlmis FEI-ga 16 miljoni euro suuruse 5-aastase lepingu Rahvuste Karika sponsoreerimiseks. Furusiyya FEI Nations Cup™ Finaal peetakse oktoobris Barcelonas.

Al Aini etapi tulemused leiate: http://www.longinestiming.com/File/Download?id=0002090002010803FFFFFFFFFFFFFF04