Furusiyya FEI Nations Cup`i avaetapi võit läks Madalmaadesse

Möödunud nädalavahetusel peeti Araabia Ühendemiraatides Abu Dhabi Al Ani ratsakeskuses tänavuse hooaja Furusiyya FEI Nations Cup esimene osavõistlus, kust võiduga naases Madalmaade valdavalt nooremapoolne takistussõidukoondis.

Al Ani keskuses asus võistlustulle üheksa võistkonda, kelle hulgas kolm Lähis-Ida regiooni tiimi. Tegemist oli muuhulgas ainukese Lähis-Ida regiooni etapiga, mis selgitas kaks sellest piirkonnast finaali kvalifitseeruvat riiki. Lähis-Idast osalesid korraldav riik Araabia Ühendemiraadid, lisaks võistkondlik Londoni olümpia pronks Saudi Araabia ning kolmandana Katar. Kodupubliku kurvastuseks jäi finaalist välja just nimelt nende võistkond.

Pärast esimest vooru oli liidrikohal Saksamaa, lõpetades avavooru ühe karistuspunktiga. Saksamaad esindasid Al Anis mitte just nende esimese suurusjärgu tähed, kuid sellele vaatamata kõrgtasemel sportlased Jörg Naeve, Katrin Eckermann, Holger Wulschner ja Patrick Stuhlmeyer. Teisele kohale platseerus pärast esimest vooru nelja karistuspunktiga noor (ühe erandiga) Madalmaade koondis, kuhu Emiraatides kuulusid Frank Schuttert (19), Aniek Poels (26), Maikel van der Vleuten (24) ning vanemat põlvkonda esindanud Maikeli isa Eric van der Vleuten (49). Järgnes kaheksa karistuspunktiga Prantsusmaa, seejärel võrdselt üheksa karistuspunktiga Suurbritannia ning Saudi Araabia.

Teise vooru pääsesid kuus võistkonda reeglite alusel otse, kellele lisandus kohalik võistkond, milline lubatakse teise vooru mittekvalifitseerumise korral starti siiski juhul, kui nende karistuspunktide summa ei erine viimasest teise vooru pääsenud tiimist enam, kui kaheksa punkti. Kuues oli Katar 21 punktiga, Emiraatide punktisummaks oli 26. Teise vooru ei pääsenud Egiptus ja Ukraina. Viimastel oli ebaõnne. Nende kolmas sõitja, ühtlasi Ukraina Ratsaspordi Liidu president, Oleksander Onischenko otsustas enne starti loobuda ja teine sõitja Ungari päriltolu Ferenc Szentirmai langes kahe tõrke tulemusel välja ning selle tulemusena Ukraina tulemust kirja ei saanudki.

Otsustavas voorus suutsid Madalmaade takistussõitjad vigu vältida ning esimesest voorust kogutud nelja karistuspunktiga võita. Sakslased seevastu kogusid üheksa karistuspunkti, britid ühe, mis andis kahele ratsaspordi suurriigile võrdse tulemuse – kümme karistuspunkti ja teise koha jagamine. Lähis-Ida võistkondadest kvalifitseerusid finaali viiendana lõpetanud Saudi Araabia ning kuuendana lõpetanud Katar.

Täpsustuseks olgu lugejatele öeldud, et Lääne-Euroopa võistkonnad, kes võtsid esimesed neli kohta, Rahvuste Karika punkte Al Anis ei kogunud. Euroopa esimese divisjoni esimene etapp leiab aset 17. Mail Prantsusmaal La Baule`s. Esimene Põhja- ning Kesk-Ameerika ja Kariibi piirkonna etapp toimub aga juba sel nädalal, 1. Märtsil, Floridas paiknevas Wellingtonis.

Al Ani võistluse tulemused leiate aadressilt http://www.longinestiming.com/Competition?id=000207000400FFFFFFFFFFFFFFFFFFFF&sport=EQ&year=2013 (toimetus peab mainima, et kahjuks ei pruugi FEI uue ajavõtupartneri Longines`i vastav kodulehekülg korrektselt töötada)