Furusiyya FEI Nations Cup`i esimese Euroopa etapi Lummenis võitis Šveits

Furusiyya FEI Nations Cup`i tänavune hooaeg jõudis möödunud nädalavahetusel Euroopasse, kui Lummenis peeti möödunud nädalalõpul Euroopa esimese divisjoni avaetapp, mille võitis parimas koosseisus esinenud Šveitsi koondis.

Lummeni võistlus oli ääretult kõrgetasemeline. Pärast esimese 160 cm kõrguste takistustega vooru läbimist, oli kolmel võistkonnal null karistuspunkti – Šveits, Prantsusmaa ning Madalmaad. Belgia lõpetas avavooru kaheksa, Iirimaa 12 karistuspunktiga. Teine voor muutis olukorda ja seda eriti Madalmaade jaoks, kes ootamatult kogusid suisa 16 karistuspunkti. Šveits, mis oli esindatud koosseisus Pius Schwizer, Romain Duguet, Paul Estermann ja Steve Guerdat, lõpetas ka teise vooru nulliga, samal ajal kui prantslased nelja karistuspunktiga ning pälvisid Euroopa avaetapi võidu. Šveitslaste ankrumees Olümpiavõitja Steve Guerdat sooritas muide võistluses vaid ühe hüppe, kui esimeses voorus katkestas. Seda asjaolul, et võistkonna tulemust ei olnud enam võimalik parandada, kuid Rahvuste Karika reeglid nõuavad esimeses voorus startimist, et pääseda teise vooru.

Lummenis olid prantslased teised ning viimastega sarnaselt teise vooru neljaga lõpetanud belglased ning teises voorus nulli teinud iirlased võrdselt kolmandad.