Furusiyya FEI Nations Cup`i Euroopa avaetapi Lummenis võitsid itaallased

Möödunud reedel sai Belgias Lummenis alguse tänavune Furusiyya FEI Nations Cup seeria Euroopas, mil esimese divisjoni avaetapi võitis mullu teisest divisjonist "kõrgliigasse" tõusnud Itaalia koondis.

Lummenis peetud Belgia Rahvuste Karikal osales kaheksa rahvuskoondist, kellest viis kogusid punkte Furusiyya FEI Nations Cup raames. Itaallased, kes mulluse teise divisjoni võiduga tõusid eliitseltskonda, näitasid koheselt oma võimekust ning võitsid etapi, kogudes kahe vooru peale kaheksa karistuspunkti. Võidukasse koondisesse kuulusid Luca Maria Moneta ja Neptune Brecout, Lorenzo de Luca ja Erco van T Roosakker, Daniele Augusto da Rios ja For Passion ning Piergeorgio Pucci ja Casallo Z.

Kaks koondist kogusid 12 karistuspunkti jagades sellega teist kohta. Sellesse seltskonda kuulusid Belgia ning Suurbritannia. Viimane ei osalenud punktide jagamises. Neljanda kohaga lõpetas 16 karistuspunkti kogunud Prantsusmaa koondis.

Eile peeti Lummeni CSIO5* Grand Prix, milles osutus parimaks kohalik sportlane Jerome Guery hobusega Papillon Z. Teise koha võitles välja hollandlane Harrie Smolders hobusega Emerald, kolmas oli jällegi belglane, Niels Bruynseels hobusega Pommeau du Heup.