Furusiyya FEI Nations Cup`i Euroopa esimene divisjon pidas viimase etapi Dublinis

Möödunud reedel jõudsid lõpule Furusiyya FEI Nations Cup`i Euroopa esimese divisjoni etapid, viimane finaalieelne mõõduvõtt peeti Iirimaa pealinnas Dublinis, kus võitsid britid.

Suurbritannia koondise võit tuli kaheksa karistuspunktiga, kusjuures nende Scott Brash ja Hello Sanctos lõpetasid mõlemad voorud puhtalt. Võidukasse tiimi kuulusid lisaks Brashile Nick Skelton ja Big Star, Ben Maher ja Cella ning Robert Smith ja Voila. Teisena kogusid Dublinis 12 karistuspunkti Madalmaad, kolmandana 16 karistuspunkti korraldajad iirlased.

Euroopa esimesest divisjonist kvalifitseerusid vastavalt reeglitele Kataloonia pealinas Barcelonas 26.-29. septembril toimuvasse Furusiyya FEI Nations Cup finaali kuus koondist, kelle hulgas ei ole mõnevõrra üllatuslikult kaks etappi võitnud Saksamaad. Mäletatavasti Saksamaa loobus osalemas ilmastikuoludele viidates Šveitsis St. Gallenis peetud etapist, saades sealt nulli. Kvalifitseerusid aga Šveits, Prantsusmaa, Suurbritannia, Madalmaad, Ukraina ja Iirimaa. Eelnevalt on Põhja-Ameerikast kvalifitseerunud Ameerika Ühendriigid ning Kanada, Araabiamaadest Saudi Araabia ning Katar. Euroopa teises divisjonis, kust pääseb finaali kolm koondist, on kavas veel etapid Põhja-Hispaanias Gijonis ja Itaalias Arezzos. Kiievisse plaanitud etapp jääb ära. Enne kahte viimas osavõistlust moodustavad teises divisjonis esikolmiku Belgia, Rootsi ja Norra.