Furusiyya FEI Nations Cupi teise etapi võit jäi Ühendriikidesse

Meie aja järgi tänastel esimestel öötundidel peeti Ameerika Ühendriikides Floridas asuvas Palm Beach International Equestrian Center`i peaväljakul Furusiyya FEI Nations Cup`i tänavuse hooaja teine etapp, kus võidu jätsid kodumaale ühendriikide takistussõitjad.

Wellingtonis Palm Beachi keskuses toimunud etapp oli esimeseks osavõistluseks Põhja- ning Kesk-Ameerika ja Kariibide regioonis. Nimetatud regioonis toimubki vaid kaks etappi, millest teine juunikuus Kanadas Calgari lähistel asuvas Spruce Meadow ratsakeskuses. Võistluses jagus pinget kuni teise vooru viimaste sõitjateni. Esimese vooru lõpetasid ameeriklased nulliga, kanadalased viie karistuspunktiga. Kõik sai aga selgeks, kui ameeriklaste eelviimane sõitja Laura Kraut hobusel Cedric lõpetas teise vooru nelja karistuspunktiga ning kanadalastel ei olnud võimalust oma tulemust parandada. USA ankurratsanik Beezie Madden ja Simon enam põhjust startimiseks ei leidnudki, sest võit oli teenitud. Kanada legendaarne ankrumees Ian Millar (66) lõpetas kõigele vaatamata hobusega Dixon mõlemad voorud nulliga kindlustades Kanadale teise koha.

Kanada tiimis võistles muide jällegi ligi pooleaastase võistluspausi teinud Pekingi (Hong Kongi) olümpiavõitja ja pikaaegne maailma esinumber Eric Lamaze, kelle esimese vooru 5 karistuspunkti hobusega Wang Chang muide Kanadale saatuslikuks saidki. Lisaks nimetatutele esindasid Kanadat veel Tiffany Foster hobusel Victor ja Mac Cone hobusel Amor van de Rostal. Võidukasse Ühendriikide tiimi kuulusid lisaks Maddenile ja Krautile veel Kent Farrington hobusel Uceko ja verinoor Reed Kessler (18) hobusel Cyslana. Kessler, kes muide läbis mõlemad voorud vigadeta, oli üliõnnelik, kuna võistles õlg õla kõrval oma noorpõlve iidolitega ja näitas end vägagi võrdse partnerina.

Kolmanda tulemuse sõitis Floridas välja Saksamaa koondis koosseisus Janne Frederike Mayer ja Cellagon Lambrasco, Johannes Ehning ja Salvador V, Andre Theime ja Contanga ning Daniel Deusser ja Cornet d`Amor. Saksamaa tulemuseks oli üheksa karistuspunkti.

Järgmised Furusiyya FEI Nations Cup etapid saavad toimuma juba Euroopas, kus 3. mail on võistkonnad valmis punkte koguma nii Belgias Lummenid kui Austrias Linzis.