Furusiyya FEI Natoins Cup`i Linzis võitis Šveits, divisjoni võidupunktid Austriale

Eile pärastlõunal viid Austrias Linz-Ebelsbergis läbi Euroopa teise divisjoni Furusiyya FEI Nations Cup`i etapp, mille võitsid korraldajate naabrid šveitslased, kes kuuluvad Euroopa esimesse divisjoni ning seega statistilisi punkte kaasa ei viinud.

Linzi etapil osales 11 võistkonda, kelle hulgas meile rohkem tuntud sportlastega Venemaa ja Valgevene koondised. Paraku viimased teise vooru ehk kaheksa parema hulka ei pääsenud ning leppida tuli Valgevenel kümnenda, venelastel viimase 11. kohaga. Nende koondiste parima sõidu tegid Valgevene takistussõitja Ibragim Vaskov ja Cloony 26, kes lõpetasid esimese vooru kuue karistuspunktiga.

Pärast esimest vooru juhtis Austraalia võistkond, kelle tulemuseks oli vaid üks karistuspunkt. Teisena järgnesid neile viie karistuspunktiga Šveits ja kolmandana mõnevõrra üllatuslikultki Poola kaheksa karistuspunktiga. Teises voorua aga Austraallaste edu ei säilinud ja ühe punkti asemel kogunes karistuspunkte suisa 20. Kuna väga hästi ei läinud teistelgi, lõpetati suurele hulgale karsituspunktidele vaatamata siiski teisel kohal. Kuna šveitslaste tulemus oli teises voorus 12, tõusid nad austraallastest mööda ja võitsid etapi. Kolmandaks tõusid sakslased, kes lõpetasid teise vooru sarnaselt šveitslastega 12 karistuspunktiga. Ebaõnn tagas aga esimeses voorus hästi esinenud poolakaid, kes korjasid 24 karistuspunkti ja langesid seitsmendale kohale. Märkimist väärib samas mullu Tallinna Horseshowlgi võistelnud noore poolaka Lukaz Koza ja El Campi sooritus – paar suutis mõlemad voorud läbida vigadeta. Koza tulemust suutis korrata veel vaid iirlane Allen Bertram hobusega Romanov.

Tänavuse Rahvuste Karika süsteemi kohaselt saab Euroopa teises divisjonis iga riik koguda punkte viielt etapilt, mis tuli nimatada juba enne hooaja algust. Linzis kogusid punkte Austria, Taani, Valgevene ja Venemaa. Kuna esikolmik ei kuulu teise ehk niinimetatud meie divisjoni, kogusid võidupunktid neljandana lõpetanud peoperemehed austerlased. Teise koha punktid said Linzist kuuendana lõpetanud taanlased, kolmas ja neljas koht punktiarvestuses jäid Valgevenele ja Venemaale. Baltimaadest on tänavuses sarjas ainukese ülesandmise teinud Leedu koondis, millne plaanib osaleda septembrikuisel Kiievi etapil.

Linzi võistluse tulemused leiate huvi korral aadressilt http://eventcontent.hippoonline.de/784/784zeitplanENG.htm?style=longines .