Furusiyya La Baule etapivõit prantslastele, Odense etapivõit brittidele

Möödunud nädalavahetusel peeti Euroopas etapp nii Furusiyya FEI Nations Cup esimeses kui teises divisjonis. La Baules jätsid võidu kodumaale prantslased, Taanis Odenses viisid noored britid võidu saareriiki.

Prantsusmaal La Baules asus Rahvuste Karika starti kaheksa võistkonda, nende hulgas loomulikult koduvõistkond – valitsevad Rahvste Karika võitjad. Pärast esimest vooru juhtis mõnevõrra üllatuslikult Belgia, kes lõpetas avavooru karistuspunktideta. Nulli sõitsid nende tõusvad täht 20aastane Oliver Philippaerts, kelle kaksikvend Nicola vast veelgi kuulsam on, ja 18aastane Jos Verlooy. Neile lisandus puhas sõit oluliselt kogenenumalt Gregory Watheletilt.Prantslasi lahutas neist siiski vaid üks takistus – neli karistuspunkti.

Teises voorus tegid aga nulli prantslased, belglased seevastu kogusid kaheksa karistuspunkti ning sel moel jätsid valitsevad meistrid etapivõidu koju. Belgia kaheksaga teine, Iirimaa ja Suurbritannia jagasid 12 punktiga kolmandat kohta. Prantslaste võidukasse tiimi kuulusid Penelope Leprevost ja Dame Blance van Arenberg, Aymeric de Ponnat ja Armitages Boy, Jerome Hurel ja Quartz Rouge ning Kevin Staut ja Reveur de Hurtebise HDC. Prantslased juhivad pärast kodumaist etappi esimest divisjoni 190 punktiga, järgnevad Belgia 165 ning Šveits 10 punktiga.

Taani linnas Odenses kogusid punkte Euroopa teise divisjoni tiimid. Odenses ületas võistkondade arv La Baulet, stardis oli 13 rahvuskoondist. Sarnaselt Prantsusmaaga lõpetas Odenses teisel kohal Belgia koondis, jagades seda 16 karistuspunktiga prantslaste ja šveitslastega. Võit kuulus aga 12 karistuspunkti kogunud noorele Briti tiimile: Holly Gilliott ja Dougie Douglas, Tim Page ja Santa Cruise, Harriet Nuttall ja A Touch of Imperious ning Jessie Drea ja Touchable. Divisjoni punkte kogustid Odenses Taani, Norra ja Poola, kellest ükski teise vooru ei pääsenud. Nii oli Taani 9., Norra 10. ning Poola 11. Pärast Odense etappi juhib teist divisjoni 135 punkti kogunud Poola, kellele järgneb Linzi etapi võitnud Soome 100 punktiga ning samuti 100 punkti kogunud Taani.