Gé König ja Gerard Leijten andsid Eestis teist korda rakendispordi alase koolituse

Eelmise aasta kevadel viidi läbi esimene hinnatud rahvusvahelise O-kohtuniku Gé Königi ja rahvusvahelise paarisrakendisportlase ning treeneri Gerard Leijteni rakendispordi koolitus, mis toona toimus Timmo tallides. Tänavuaastane koolitus, millest võtsid osa nii Eesti kui ka Läti rakendisportlased, toimus 16.05.−18.05. Tartumaal Saksa Ratsakoolis.

Möödunud aasta koolitusel osavõtnud kogesid väga sisutihedaid ja motiveerivaid individuaaltreeninguid ning omandasid vajalikke teadmisi kohtunike hindamissüsteemist. Kuigi rakendisport on Eestis uus ratsaspordiala, on meie sportlased kiiresti arenenud ja seda suuresti tänu Gé Königi ja Gerard Leijteni tehtud tööle.

Sarnaselt eelmisele aastale sooritati esimesel koolituspäeval koolisõidutest, millest tehti kokkuvõte ning millest lähtuvalt koostati edasised treeningpäevad. Lisaks oli sel aastal sportlastel võimalus koolitusel treenida Gerard Leijteni käe all ka maratoni takistustel. Leijten näitas osavalt, kasutades ühe osavõtja paarisrakendit, kui kiiresti peab sportlane maratoni takistusi läbides hobusega reageerima ning ette mõtlema. Loomulikult pani selline vaatepilt nii sportlased kui ka pealtvaatajad õhku ahmima, mõistes millise tasemega sportlane neid treenib.

Kokkuvõttes võib öelda, et koolitus oli edukas – sellest said nii sportlased kui ka pealtvaatajad palju uusi teadmisi ning enesekindlust töötamaks edasi enda seatud eesmärkide nimel. Nii Eesti kui ka Läti rakendisportlased olid rahul oma edasiminekuga ning ootavad põnevusega järgmise aasta koolitust.

Katrin Pruul