Global Champions Hamburg tunnistas Deusseri ja St Tropez Pirates’i triumphi

Daniel Deusser ja Jasmin v. Bisschop. Foto: LGCT

Pikkade traditsioonidega Hamburgi takistus- ja koolisõiduvõistluse raames peeti lisaks tuntud Hamburgi Derbyle ka Global Champions etappe. Kodupubliku pani juubeldama Daniel Deusseri (Jasmien v. Bisschop) LGCT Grand Prix võit, GCL teise järjestikuse etapivõidu võttis St Tropez Pirates (Olivier Robert ja Pieter Devos).

LGCT Grand Prix’ stardinimekirjast leidis sel korral 33 sportlast. Frank Rothenbergeri ehitatud parkuur, mis nõudis ideaalilähedast sõitmist, osutus korralikuks südametemurdjaks. Rajal tehti ohtralt vigu, ületati normiaega ja loobuti edasivõistlemisest. Puhtaid sooritusi tuli lõpuks kokku vaid neli, kellest kaks olid kodupubliku rõõmuks sakslased.

Ümberhüppeid alustanud Peder Fredricson ja H&M All In sõitsid kohe alustuseks välja aja 49,98 sekundit, tehes sealjuures vigadeta soorituse. See sai aga koheselt edestatud Daniel Deusseri ja Jasmin v. Bisschopi poolt, kes jõudsid finišisse tervelt neli sekundit kiiremini. Kui kaasmaalane Philipp Weishaupt (Che Fantastica) lõpetas kahe veaga ning Nayel Nassar ja Lucifer V läbisid raja ajaga 46,18 sekundit, oli Deusseri võit kindel.

Nayel Nassar ja Lucifer V. Foto: LGCT
Peder Fredricson ja H&M All In. Foto: LGCT

Värskeima LGCT Super Grand Prix’sse kvalifitseerujana oli võitja sõnul esikoht eriline mitmel põhjusel: “Esiteks on tegu kodupublikuga ja teiseks on tegu väga lootustandva hobusega, kelle jaoks on tegu esimese suure võiduga ning see teeb mind väga uhkeks!”

Üldarvestuses on juhtima läinud Daniel Deusser 155 punktiga, lükates teiseks Pieter Devosi 145 punktiga. Kolmas on hetkel Ben Maher 106 punktiga.

Global Champions League’is oli poodiumi kõrgimal astmel eelmist etappi domineerinud St Tropez Pirates dream team (Pieter Devos ja Olivier Robert), lõpetades kokkuvõttes nelja karistuspunktiga. Sama tulemuse, kuid aeglasema aja tõttu pidi teise kohaga leppima Miami Celtics (Shane Breen ja William Whitaker) ning kolmas koht kuulus kaheksa karistuspunktiga lõpetanud Paris Panthers (Jennifer Gates ja Nayel Nassar) tiimile.

Võidukas St Tropez Pirates duo. Foto: GCL

St Tropez Pirates juhib hetkel ka napi eduga üldarvestust (124 punkti). Teine on Shanghai Swans 119 punktiga ning kolmas Miami Celtics 112 punktiga.

Järgmine GC etapp leiab aset sel nädalavahetusel Prantsusmaal Cannes’is.

Kõik Hamburgi tulemused leiate siit!