Geir Gulliksen võttis MK-hooaja viimase etapivõidu Göteborgis

Geir Gulliksen ja VDL Groep Quatro. Foto: FEI/Satu Pirinen

2019/2020 takistussõidu Lääne-Euroopa liiga MK-hooaeg on nüüdseks lõpule jõudnud ja jäänud on oodata vaid aprillis toimuvat Las Vegase finaali. Göteborg, kus korraldatakse sageli kas finaali või peetakse viimane etapp enne seda, valis tänavu selle teise variandi. Pileti Las Vegasesse kindlustas võiduga endale Geir Gulliksen hobusel VDL Groep Quatro.

Peter Lundstrom ei teinud 32 osalejale elu kergeks ja see peegeldus ka tulemustes. Seitse sportlast ei saanud tulemust kirja ning vaid viis läbis põhiparkuuri puhtalt. Rootslaste au päästis siinkohal Rolf-Göran Bengtsson (Gassilano Jmen), kes neljanda startijana oli põhiparkuuri esimene null.

Vaatamata väikesele seltskonnale ümberhüpetel anti siiski minna täie raha eest ning võitjana väljus võistlustulest kogenud Geir Gulliksen oma väiksel kuid püüdlikul VDL Groep Quatrol. Teise koha omanikke Bryan Balsigeri ja Twentytwo Des Biches’it edestasid nad pea sekundiga. Gulliksen ja Balsiger oli ainukesed, kes lõpetasid vigadeta ka ümberhüpped. Kiireima neljaga võttis kolmanda koha Kevin Staut For Joy van’t Zorgvliet HDC‘l, neljas oli Olivier Philippaerts (H&M Legend of Love) ja viies Bengtsson.

Geir Gulliksen ja VDL Groep Quatro. Foto: FEI/Satu Pirinen
Bryan Balsiger ja Twentytwo Des Biches. Foto: FEI/Satu Pirinen
Kevin Staut ja For Joy van’t Zorgvliet HDC. Foto: FEI/Satu Pirinen

Selge on nüüd ka see, kes on need sportlased, kes kvalifitseerusid MK-finaali. Valitsev meister Steve Guerdat on pileti lunastanud automaatselt, kuid see ei peatanud teda 95 punktiga üldarvestust siiski domineerimast. Peale maailma esinumbri on Las Vegasesse pääs olemas järgnevatel sportlastel: Pieter Devos, Daniel Deusser, Marcus Ehning, Kevin Staut, Denis Lynch, Niels Bruynseels, Emanuele Gaudiano, Maikel van der Vleuten, Geir Gulliksen, Scott Brash, Marc Houtzager, Pius Schwizer, Emilio Bicocchi, Bryan Balsiger, Darragh Kenny, Martin Fuchs, Julien Epaillard ja Max Kühner.

2019/2020 hooajale pannakse lõplik punkt 15.-19. aprillini Las Vegases USAs.

Kõik Gõteborgi tulemused leiate siit!

News | Longines FEI Jumping World Cup – Gothenburg 2020

Gallop on Gulliksen! 🇳🇴A stunning ride that dropped our jaws to the floor, Geir Gulliksen & VDL Groep Quatro pushed the pace to the max as the pair navigated a tough track with the ultimate cool! 😎Despite the pressure, the duo elevated the LONGINES FEI Jumping World Cup to new heights and kept the competition snapping at their hooves as they scooped the points for a place in Vegas! Bryan Balsiger was fast behind, zooming to the last and picking up his qualification to the FEI World Cup Finals alongside Geir! 🥇 Geir Gulliksen 🇳🇴🥈 Bryan Balsiger 🇨🇭🥉 Kevin Staut – The Official Page 🇫🇷

Posted by Fédération Equestre Internationale on Pühapäev, 23. veebruar 2020