Genfi eilseks peaatraktsiooniks oli sisekross, mille võitis Eddy Sans Prantsusmaalt

Tänavuseks hilissügiseseks hitiks Euroopa suurvõistlustel on kujunemas sisekross, mis viidi hiljuti läbi Stockholmis Sweden Horse Show raames, nüüd oli järg Genfi Hobumängude käes. Eilse krossi Genfi siseareenil võitis prantslane Eddy Sans hobusega Nakin de la Hurie.

Genfi sisekross viidi läbi kahel areenil, lisaks peaareenile liikusid võistluspaarid vahepeal soojendusareenile. Distantsi pikkuseks oli 1800 m, liikumise kiiruseks 450 m/min. Krossitakistused olid asetatud oluliselt tihedamini, kui tavapärasel krossidistantsil, kusjuures mitmetele krossitakistustele olid asetatud takistussõidu latid, mille mahaajamine andis neli karistuspunkti. Takistuste hulgas oli muide ka WEG-i krossil paljdele saatuslikuks saanud kalakujuline ülikitsas Tapja-kala takistus (killer fish). Siseareenile oli ehitatud ehtne veetakistus, mida kasutasid lisaks kolmevõistlejatele ka rakendisportlased ning miniatuurne küngas. Tõrke eest anti sarnaselt kolmevõistlusega 20 karistuspunkti, ületatud aja iga sekund 0.4 karistuspunkti. Võistlus toimus puhtusele ja kiirusele, kuid võrdsete karistuspunktide puhul osutus paremaks see, kelle tulemus oli normiajale lähemal.

Genfi siseareenile oli ehitatud ehtne veetakistus; foto www.chi-geneve.ch

18 võistluspaarist läbis krossiraja puhaste paberitega neli ning edukaimalt tegid seda prantslane Eddy Sans ja Nakin de la Hurie, kelle tulemus erines normiajast 0.3 sekundit. Teise koha saavutas Madalmaade kolmevõistleja, tänavu Normandias võistkondliku pronksi võitnud, Tim Lips hobusega Bayro, erinevusega 0.4 sekundit. Kolmas oli jällegi prantslane, sedapuhku Thomas Charlile hobusega Sirocco du Gers. Charlile oli tänavu parim noorhobuste MM-il seitsmeaastase Tenarezega, kellega mullu võideti sama võistlus kuueaastaste klassis. Viiendaks platseerus tänavune kahekordne maailmameister, nii individiuaal- kui võistkondlik kuld, sakslanna Sandra Auffarth hobusega Thalia L´amurial.

Järjekordse võidu oma karjääris võttis Genfis Boyd Exell; foto www.chi-geneve.ch

Vahetult pärast kolmevõistlejate lõpetamist lõpetasid õhtu neljarakendid, kes samuti läbisid oma raja läbi kahe areeni, kusjuures nendegi rajal olid maastikutakistused. Laupäevases sõidus vahetasid kohad reedesed esimene ja teine ning nii võttis oma järjekordse võidu austraallane Boyd Exell, teisel kohal lõpetas ungarnale Joszef Dobrovitz, kolmas oli seekord sakslane Christoph Sandmann.

Takistussõitjate vahel jagati laupäeval kaks 150 000 sveitsi frangist auhinnafondi, kus ühes sõideti puhtusele ja kiirusele, teises oli kavas harva esinev võistlus süsteemides. Viimane peeti keskpäeval ja seal tuli põhiparkuuris kõrgusel 150 cm hüpata sportlastel üks üksik takistus (esimene), seejärel neli kahest süsteemi ja viimasena Rolexi neljane süsteem, mida kasutatakse üliharva. Ümberhüpetel, mis peeti tavapärasel moel ühe süsteemiga, viis võidu Rootsi Henrik von Eckermann hobusega Gotha FRH. Kolmaski koht tuli Skandinaaviasse, seekord Soome ning selle saavutas Anna-Julia Kontio hobusega Fardon. Kahe skandinaavlase vahele platseerus Steve Guerdat hobusega Concetto Son.

Õhtupoolses programmis sõideti kõrgusel 150 cm puhtusele ja kiirusele, kus parima tulemusega lõpetas möödunud pühapäeval Pariisi Mastersi Grand Prix võitnud Šveitsi paar Martin Fuchs ja PSG Future. Neile järgnesid Luciana Diniz ja ady Lindenhof Portugalist ning Kaya Lüthi ja Pret A Tout Saksamaalt.

Genfi suurvõitluse tulemused leiate aadressilt http://results.scgvisual.com/2014/geneva/