Genfi Hobumängud valiti aasta parimaks takistussõiduvõistluseks

Detsembrikuus peetavad Genfi Rahvusvahelised Hobumängud (Concours Hippique International de Geneve) valiti seitsmendat korda maailma parimaks takistussõiduvõistluseks. Vastavat auhinda annavad välja organisatsioonid Annee Hippique ja Rahvusvaheline Takistussõitjate Klubi.

Genfi suurvõistlusele, mille toimumise heaks töötab 30-liikmeline orgkomitee ning ligi 700 vabatahtlikku, omistati maailma parima takistussõiduvõistluse tiitel juba seitsmendat korda. Hääletamises osalesid nii ratsutajad kui avalikkus, mis annab tunnistust sellest, et korraldajate ning vabatahtlike pingutusi hindavad kõrgelt kõik.

Lisaks parimale takistussõiduvõistlusele valitakse parim koolisõidu- ja kolmevõistlus, samuti parima kolmevõistleja, koolisõitja ning takistussõitja. Koolisõiduvõistluste hulgast valiti tänavu välja Aachen, kolmevõistluses ühte viiest CCI4* turniirist korraldav sakslaste Luhmühlen. Parima kolmevõistleja tiitel läks Ingrid Klimkele, koolisõitjatest hinnati enim Carl Hesterit, takistussõitjatest Steve Guerdat`d.

Kõik auhinnad antakse üle tänavusel Genfi võistlusel, mis toimub 10.-13. detsembrini. Genfi võistlus on suurima siseareeniga võistlus maailmas