Genfi Rolex Grand Prix võitis brasillane Pedro Veniss

Möödunud pühapäeva maailma takistussõidu olulisimaks sündmuseks oli Genfi Rolex Grand Prix, mille võitis Brasilia sõitja Pedro Veniss hobusega Quabri de I`Isle, jättes teiseks belglase Olivier Philippaertsi ja kolmandaks teist järjestikust võitu jahtinud Scott Brashi.

Rolex Grand Slam etappide Grand Prix auhinnafondiks on 1 000 000 eurot ja nii oli see ka Genfis, kui tohutut auhinnaraha läks jahtima 40 paari. 160cm kõrguste takistustega parkuur osutus jõukohaseks tervelt 16le paarile, mis tõotas tuliseid ümberhüppeid. Pinget lisas ilmselgelt asjaolu, et viimasena pääses ümberhüpetele Spruce Meadow`s võitnud ja lisaks mullu Rolex Grand Slami tasku pistnud Scott Brash.

Ümberhüpetel tegi esimese puhta ringi Pedro Veniss hobusega Quabri de I`Isle ning tegi seda niivõrd kiiresti, et keegi seda aega enam edestada ei suutnudki. Lähedale jõudis noor Belgia sõitja Olivier Philippaerts hobusega H&M Legend of Love, olles siiski 0.27 sekundi jagu aeglasem. Puhtad olid ümberhüpetel veel Kevin Staut ja Reveur de Hurtebise, Rolf-Göran Bengtsson ja CasallNiels Brunseels ja Cas de Liberte ning Harrie Smolders ja Don VHP Z.

Viimasena startis teist järjestikust võitu jahtinud Scott Brash hobusega Ursula. Šotlane püüdis kõigest väest ja oli poolel maal kiireim, kuid finišisse jõudes jäi ta tulemus Venissile siiski 0.45 sekundiga alla, mis andis lõpp-protokollis kolmanda koha.

Genfi Rolex Grand Prix oli Guerdat ja Nino viimane etteaste; foto Revolutionsports

Suure spordiõhtu auhinnatseremoonia lõpetas Londonis šveitslasele Steve Guerdat`le olümpiavõidu toonid Nino de Bussionnets pensionile saatmine. Guerdat ja 15aastane Nino osalesid ka Grand Prix ümberhüpetel, kus tulemuseks jäi 12. koht kaheksa karistuspunkti juures.