Genfi sisekross Karim Florent Laghouagile, Kür Werthile, rakendi eelsõit Exellile

Laupäevases Genfi võistluse programmis jagus lisaks takistussõidusõpradele kaasaelamist ka kolmevõistluse, koolisõidu ning rakendispordi fännidele, igal alal olid kohal maailma tippsportlased.


 
Aasta aastalt tõuseb sisekrosside populaarsus ning üha enam suuremate ja väiksemate võistluste korraldajaid lisab seda formaati oma ürituse kavasse. Tänavusest aastast on FEI lisanud sisekrossi puudutavaid punkte määrustikku ja selleks formaadiks on omaette juhendi vorm. Siinkohal pean nimetama, et meie termin sisekross ei pruugi edaspidi antud alale korrektselt sobida, sest FEI näeb ette selle formaadi korraldamist nii sees kui väljas ning inglise keelseks terminiks on arena cross country, mis võiks kõlada võibolla kui väljakukross.Siinkohal kutsub Hobumaailma toimetus pakkuma välja tõlkeversioone.

 

Ühtsele seisukohale ei ole korraldajad jõudnud ka sisekrossi hindamispõhimõtetes. Küll on seda läbi viidu kahe- ja suisa kolmefaasilisena. Genfis, kus mõnedel takistustel kasutati kõrgendusena ka takistussõidulatte, olid reeglid järgnevad. Esimene tõrge andi 20 kp., teine samal takistusel 40 kp., kolmas tõrge kõrvaldas võistluselt. Takistussõidulati maha ajamine andis 8 kp. Optimaalse aja ületamine, kuid samuti ka sellest kiiremini sõitmine, andis ühe karistuspunkti iga alanud sekundi eest. Tempoks oli 440m/min.

 

  Atraktiivne sisekross on üks Genfi publikumagnetitest; foto CHI Geneve

 

Arvestades eelpool toodud reegleid, on üliväike tõenäosus, et keegi lõpetab karistuspunktideta. Nii võeti Genfis võit kahe karistuspunktiga ja seda suutis kahe aasta tagust võitu korranud Prantsusmaa kolmevõistleja Karim Florent Laghouag hobusega Punch de L`Esques. Nimekaim startija oli maailma esinumber Michael Jung, kes sõitis hobusega Corazon. Jung liikus rajal kindlalt, kuid välist kiirust ei olnud näda. Tulemuseks siiski igati tugev teine koht, seda viie karistuspunktiga. Kolmanda koha andis 9 karistuspunkti, mille kogus teine Prantsuse kolmevõistleja, Sidney Dufresne hobusega Looping de Buissy. Dufresne liikus ilmselges võidugraafikus, kuid otsustavaks sai viimasel takistusel maha aetud latt, mis lisas muidu ühele karistuspunktile kaheksa. Kõik sõidud on muide järelvaadatavad aadressil

https://www.chi-geneve.ch/results/live.aspx?e=26&c=31

 

Koolisõidu CDI5* võistluses võisteldi laupäeval muusikalises vabakavas. Ei saanud selgi korral keegi jagu sakslanna Isabell Werthist, kes hobusega Don Johnson skooris 79.035%. Teise koha võttis šveitslaste rõõmuks tulemusega 75.845% kohalik sõitja Antonella Jaoannou hobusega Dandy de la Roche CMF CH. Kolmas oli Rootsi staar Patrik Kittel hobusega Well Done de la Roche CMF, seda tulemusega 75.150%.

 

   Isabell Werth ja Don Johnson Genfis; foto CHI Geneve

Neljarakenditel oli kavas avasõit, mis pani paika tänase stardijärjekorra MK-sõiduks. Huvitaval rajal, kus läbiti veekraav, sõideti üle "mäe" ja sarnaselt Stockholmiga keerutati takistuses nimetusega "suletud U", näitas jällegi korralikku vormi Boyd Exell, kes puhta sõiduga edestas 15 sekundiga ühe maha-aetud palliga teise koha saanud Bram Chardoni, kellest omakorda kolme sekundiga jäi maha teisena raja vigadeta läbinud sakslane Georg von Stein.

 

 

  Boyd Exell asub Genfi MK starti parimalt positsioonilt; foto CHI Geneve
 


Warning: Trying to access array offset on false in /data01/virt72022/domeenid/www.hobumaailm.ee/htdocs/wp-content/themes/flatsome/inc/shortcodes/share_follow.php on line 23