Genfi sisekrossi võitis iirlane Padraid McCarthy hobusel Rosemaber Lancuest

Võitja Padraid McCarthy Londoni Olümpiamängudel kuulsaks saanud kalatakistusel; foto chi-geneve.ch

Laupäeval peeti Genfi suurvõistluse raames traditsiooniliselt läbi kahe maneeži kulgev sisekross, kus napi võidu võttis iirland Padraig McCarthy briti Alexander Bragg`i ees, kui pärast vigastuspausi esimese stardi teinud sakslane Michael Jung pidi leppima seitsmenda kohaga.

Genfi sisekrossi trass kulges läbi kahe väljaku, kuhu oli üles seatud 26 takistust 32 hüppega, mille hulgas ka pankett ning veekraav. Sisekrossil on tõketelt saadud karistuspunktide süsteem sarnane välikrossiga, lisaks on võimalik koguda 8 karistuspunkti juhul, kui aetakse maha krossitakistusele asetatud takistussõidulatt. Viimaseid Genfis ei olnud ja nii sai peamiseks faktoriks optimaalaeg, millest iga alanud sekund erinevust (ükskõik kummas suunas) annab karistuspunkti.

Üheks takistuseks oli saemeistrite poolt valmistatud lõvi ; foto chi-geneve.ch

Esikoha selgitamine läks küllaltki pingeliseks, sest ühe kahe karistuspunkti peal lõpetasid nii britt Alexander Bragg kui iirlane Padraid McCarthy, kusjuures esmalt näitasid protokollid võitu just britile. Sellisel juhtumil saab otsustavaks asjaolu, kelle aeg oli optimaalaajale lähemal ning selles osas oli 0.02 sekundiga parem iirlane, kes pälvis kokkuvõttes ka võidu. Kolmandal positsioonil lõpetas väga tuntud prantslane Maxime Livio Hobusega Boleybawn Prince.

Sisekrossi tulemused koos järelvaadatavate videodega leiate siit.